دخترخاله‌های آمریکایی، قطار لوکس را به ایران کشاندند

ایران و بویژه پرسپولیس آن‌قدر برای گردشگران خارجی جذاب است که یک بازیگر تئاتر و کارمند کلیسا در آمریکا را بر آن می‌دارد تا پای قطارهای لوکس اروپایی را به ایران باز کرده و زحمت سفر را کمتر کنند.

به گزارش خبرنگار گردشگری ایسنا، «دیانا کاب‌اندرسون» و «فرانسیس برداسکاچ‌دیل» دو دختر خاله‌ی آمریکایی هستند که علاقه زیادشان به ایران باعث برقراری ارتباط بین صاحب «قطار عقاب طلایی دانوب» و یک آژانس گردشگری ایرانی شد تا پس از یک‌سال نامه‌نگاری این قطار مجوز ورود به خط آهن ایران را بگیرد، قطاری که در ابتدا فقط دو برنامه‌ی سفر برای ایران داشت؛ اما وقتی با استقبال زیاد متقاضیان در اروپا، آمریکا و استرالیا مواجه شد، ۹ برنامه‌ی دیگر را تا پایان سال ۲۰۱۵ اضافه کرد و بیشتر بلیت‌ها را هم فروخت.

صاحب این قطار گردشگری که به “هتل ۵ ستاره چرخ‌دار در اروپا” مشهور است،‌ قبلا گفته بود: بلیت‌های اولین برنامه‌ی این قطار در ۱۰ روز فروخته شد.

قطار که با ۱۳ واگن به اندازه‌ی ۶۷ مسافر ظرفیت دارد، پنج‌شنبه‌ گذشته به ایران وارد شد و اولین گروه از مسافرانش پس از دیدن زنجان، یزد، شیراز، پرسپولیس و اصفهان، سه‌شنبه – ششم آبان‌ماه – تهران را ترک می‌کنند و قطار به انتظار گروه دوم در راه‌آهن تهران خواهد ماند.

1414139392896_HEMMAT KHAHI-13

«دیانا کاب‌اندرسون»، یکی از مسافران این قطار لوکس است که سفرش را از بوداپست در مجارستان آغاز کرده و پس از رمانی، بلغارستان و ترکیه سرانجام به ایران رسید. او با تواضع درباره‌ی این‌که چگونه به همراه دخترخاله‌اش مسبب آمدن این هتل چرخ‌دار به ایران شده‌اند، سخن می‌گوید. دیانا و فرانسیس در سال ۲۰۱۱ میلادی یک سفر به ایران داشتند. آن‌ها آن‌قدر شیفته‌ ایران هستند که هر بار با هیجان زیاد و لبخند درباره‌اش سخن می‌گویند. آرزوی دیانا از کودکی دیدن پرسپولیس بوده، او این جمله را به هر ایرانی که می‌بیند با افتخار می‌گوید.

او تعریف می‌کند: از دوران کودکی آرزوی دیدن پرسپولیس را داشتم،‌ این واقعا در رویاهایم بود، تا این‌که بالاخره سال ۲۰۱۱ موفق می‌شدم به همراه دخترخاله‌ام به ایران بیایم.

دیانا زمانی پیشنهاد سفر به ایران را به فرانسیس برداسکاچ‌دیل، دخترخاله‌اش می‌دهد که او به تازگی همسرش را از دست داده بود. فرانسیس می‌گوید: من همسرم را از دست داده بودم، می‌خواستم به ایران بیایم تا جای خالی او را احساس نکنم، برای همین وقتی چنین پیشنهادی را دریافت کردم، سریع پذیرفتم. ما سال ۲۰۱۱ به ایران آمدیم.

دیانا درباره‌ی داستان آمدن این قطار لوکس از اروپا به ایران می‌گوید: بعد از سفر به ایران با قطار آقای «تیم لیتر» (صاحب عقاب طلایی) به ازبکستان رفته بودیم، تجربه‌ خیلی خوبی بود،‌ برای همین ایمیل «تیم» را به راهنمای ایرانی خود دادیم تا این ارتباط برقرار و برنامه‌ی سفر قطار به ایران هماهنگ شود. نامه‌نگاری‌ها یک‌سال طول کشید، سرانجام خبر آمدن اولین قطار از اروپا را به ایران شنیدیم و خواستیم در این قطار باشیم، حالا آمده‌ایم و شوق دیدن پرسپولیس را داریم.

قطار عقاب طلایی پس از پنج روز حضور در ایران سرانجام امروز (دوشنبه) در تهران متوقف می‌شود و مسافرانش با هواپیما ایران را ترک خواهند کرد و گروه دوم به ایران خواهد آمد تا در مسیر دیگری حرکت کنند، مسیری که جز زنجان، یزد، شیراز، پرسپولیس، اصفهان و تهران، کرمان، بم و مشهد را هم دربر می‌گیرد. گروه دوم از مسافران این قطار به حرم امام رضا (ع) نیز خواهند رفت.

1414139392100_HEMMAT KHAHI-12

اسماء بهتاش

من اسماء بهتاش، رئیس هیئت مدیره شرکت بینش فراگیر ارک سفر هستم. دوره کارشناسی رو در رشته مدیریت جهانگردی و دوره کارشناسی ارشد رو در رشته اکوتوریسم دانشگاه تبریز گذروندم. از اوایل تحصیلم به مباحث گردشگری علاقمند شدم و تصمیم گرفتم علاوه بر تحصیل، در این زمینه فعالیت کنم. از این رو، تصمیم خودم رو با تولید محتوای گردشگری برای ضمیمه گردشگری سفرنامه ارک عملی کردم. همچنین به عنوان سردبیر نشریه کوله پشتی، فصلنامه تخصصی گردشگری انجمن علمی جغرافیا و گردشگری دانشگاه تبریز، در کنار هم‌تیمی‌های خوش ذوقم بودم. از سال ۱۳۹۳، کسب و کار ما با عنوان ارک توریسم، وب‌سایت تولید محتوای تخصصی گردشگری، راه اندازی شد. من به مباحث فرهنگی علاقه‌مندم و در مورد فرهنگ تبریز در ارک توریسم می‌نویسم. به زبان‌های فارسی، انگلیسی و ترکی استانبولی مسلطم. راهنمایی تور و اجرای رویدادهای گردشگری از دیگر فعالیت‌های مورد علاقه‌ام هست. از سال ۱۳۹۶ نیز در پروژه یک دقیقه با تبریز با هدف تولید محتوای ویدیویی برای شهر زیبای تبریز همکاری می‌کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.