رقص محلی آذربایجان، آمیزه‌ای از فرهنگ و اصالت

رقص محلی آذربایجان توسط مردم آذربایجانی کشور جمهوری آذربایجان و مردم منطقه آذربایجان ایران اجرا می‌شود. رقص محلی آذربایجان ویژگی‌های مردم منطقه آذربایجان را به نمایش می‌گذارد. این رقص‌ها بسیار متفاوت از رقص‌های دیگر است و سرعت آن بیشتر از انواع دیگر رقص‌ها می‌باشد. این رقص زمانی که با لباس‌های محلی آذری همراه می‌شود زیبایی آن دوچندان می‌شود.


۴۸۰ نوع رقص آذربایجانی وجود دارد که برخی از آن‌ها عبارتند از: آبایی، آغیر قاراداغی، آلچاگولو، آستا قاراباغی، آواری، آی بری باخ، بریلیانت، قاوال، هالای، مارال، میصری، اوچ نومره، دورد نومره، بش نومره، آلتی نومره، ساری باش، شکی، ترکمه و خان‌چوبانی.

 

اسماء بهتاش

من اسماء بهتاش، رئیس هیئت مدیره شرکت بینش فراگیر ارک سفر هستم. دوره کارشناسی رو در رشته مدیریت جهانگردی و دوره کارشناسی ارشد رو در رشته اکوتوریسم دانشگاه تبریز گذروندم. از اوایل تحصیلم به مباحث گردشگری علاقمند شدم و تصمیم گرفتم علاوه بر تحصیل، در این زمینه فعالیت کنم. از این رو، تصمیم خودم رو با تولید محتوای گردشگری برای ضمیمه گردشگری سفرنامه ارک عملی کردم. همچنین به عنوان سردبیر نشریه کوله پشتی، فصلنامه تخصصی گردشگری انجمن علمی جغرافیا و گردشگری دانشگاه تبریز، در کنار هم‌تیمی‌های خوش ذوقم بودم. از سال ۱۳۹۳، کسب و کار ما با عنوان ارک توریسم، وب‌سایت تولید محتوای تخصصی گردشگری، راه اندازی شد. من به مباحث فرهنگی علاقه‌مندم و در مورد فرهنگ تبریز در ارک توریسم می‌نویسم. به زبان‌های فارسی، انگلیسی و ترکی استانبولی مسلطم. راهنمایی تور و اجرای رویدادهای گردشگری از دیگر فعالیت‌های مورد علاقه‌ام هست. از سال ۱۳۹۶ نیز در پروژه یک دقیقه با تبریز با هدف تولید محتوای ویدیویی برای شهر زیبای تبریز همکاری می‌کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.