نوزادان در دهه ۵۰ چگونه با هواپیما سفر می‌کردند

همواره بحث‌های زیادی در مورد چگونگی سفر با هواپیما همراه نوزاد وجود دارد. بسیاری از خانواده‌ها هستند که می‌خواهند همراه با نوزادان کوچولوی خود راهی سفر شوند و آن هم با هواپیما! آنچه در مورد خطوط هوایی مختلف مسلم است، تلاش آن‌ها برای جلب رضایت بیشتر مسافران خود و البته نوزادان می باشد.

باتوجه به تصاویر نادری که از سال ۱۹۵۳ منتشر شده، نشان دهنده تلاش برای فراهم کردن بهترین تجربه پرواز با استفاده از راهکارهای جالب برای مسافران کوچولو است.

همانطور که از تصاویر نیز مشخص است، شرکت هواپیمایی بریتیش اورسیز ایرویز (BOAC) امتیازاتی را برای جذب بیشتر مشتری در نظر گرفته بود. این شرکت هواپیمایی (بریتیش ایرویز سابق) برای پروازهای طولانی خود، گهواره‌هایی را برای نوزادان فراهم می‌کرد. در صورت نیاز این گهواره‌ها را به محفظه بالای سر مسافر وصل می‌کردند و نوزاد به راحتی و با خیال راحت می‌خوابید. این گهواره به صورتی بود که مانع از افتادن نوزاد می‌شد. این روند تا به امروز ادامه دارد.

در حال حاضر بسیاری از خطوط هوایی تخت‌های مشابهی را برای نوزادان فراهم می‌کنند که اکثر آن‌ها به دیوار متصل است. البته در سفرهای هوایی با نوزاد خود بهتر است برخی از نکات را مطالعه کرده و در طول سفر آن‌ها را رعایت کنید تا سفر خوشی را به همراه نوزاد خود تجربه نمایید.

نوزاد در هواپیما

نوزاد در هواپیما

اسماء بهتاش

من اسماء بهتاش، رئیس هیئت مدیره شرکت بینش فراگیر ارک سفر هستم. دوره کارشناسی رو در رشته مدیریت جهانگردی و دوره کارشناسی ارشد رو در رشته اکوتوریسم دانشگاه تبریز گذروندم. از اوایل تحصیلم به مباحث گردشگری علاقمند شدم و تصمیم گرفتم علاوه بر تحصیل، در این زمینه فعالیت کنم. از این رو، تصمیم خودم رو با تولید محتوای گردشگری برای ضمیمه گردشگری سفرنامه ارک عملی کردم. همچنین به عنوان سردبیر نشریه کوله پشتی، فصلنامه تخصصی گردشگری انجمن علمی جغرافیا و گردشگری دانشگاه تبریز، در کنار هم‌تیمی‌های خوش ذوقم بودم. از سال ۱۳۹۳، کسب و کار ما با عنوان ارک توریسم، وب‌سایت تولید محتوای تخصصی گردشگری، راه اندازی شد. من به مباحث فرهنگی علاقه‌مندم و در مورد فرهنگ تبریز در ارک توریسم می‌نویسم. به زبان‌های فارسی، انگلیسی و ترکی استانبولی مسلطم. راهنمایی تور و اجرای رویدادهای گردشگری از دیگر فعالیت‌های مورد علاقه‌ام هست. از سال ۱۳۹۶ نیز در پروژه یک دقیقه با تبریز با هدف تولید محتوای ویدیویی برای شهر زیبای تبریز همکاری می‌کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.