گذری بر تاریخ و طبیعت در پل زمینی ونکوور

پل‌ ها می ‌توانند علاوه بر مهارت مهندسی سازنده ‌اش، ذوق و زیبایی‌ شناسی او را نیز به نمایش بگذارد. مهندس سازنده می ‌تواند با توجه به اقلیم و محیط کار، در طراحی پلی متناسب با طبیعت محیط طراحی نماید و زیبایی طبیعی محیط را با سازه‌ خود بر هم نزند. بر همین اساس، هستند پل‌ هایی که نه تنها وظیفه‌ نقل و انتقال را بر عهده دارند، بلکه سازه ‌هایی زیبا و چشم‌ نواز را ایجاد نموده‌ اند و به ‌خوبی با محیط خود ترکیب شده‌ اند. پل زمینی ونکوور یکی از زیباترین و جالب ترین پل های جهان است که هنگام پیاده روی بر روی آن می توان اطلاعاتی در مورد گیاهان بومی منطقه نیز کسب کرد، چشم انداز زیبای رودخانه و کوه های اطراف آن از دیگر جذابیت های این پل به شمار می آید.

پل زمینی ونکوور توسط هنرمند آمریکایی لیلیان پیت طراحی شده است. دو پنل قایقرانی آراسته با مجسمه شیشه ای چهره زن چینوک، نقش منطقه را به عنوان محل تلاقی قبیله های تاریخی و همچنین نقطه تماس بین مردم اروپایی و بومی برگردانده است.

طول این پل عابر پیاده ۱۲ متری بوده و با گیاهان بومی و بافته های سبد محلی آراسته شده است. لازم به ذکر است که این پل قلعه تاریخی ونکوور را به اسکله رودخانه کلمبیا متصل می کند.

پروژه ۱۲٫۲۵ میلیون دلاری ساخت پل زمینی ونکوور، با همکاری اعضای پروژه کانفلوئنس، خدمات پارک های ملی، بخش بازرگانی وزارت امور خارجه ونکوور و واشنگتن انجام شده و از طریق بودجه خصوصی، فدرال و دولت ساخته شده است.

اگر می خواهید از این پل زیبا دیدن نمایید، باید زمانی حدود ۱۵- ۲۰ دقیقه به پیاده روی در آن اختصاص دهید. بازدید از این اثر هنری و محوطه دل انگیز آن برای عموم آزاد است.

امکان دارد بازدید از این پل در یک روز تابستانی به دلیل گرمی هوا کمی سخت باشد اما چشم انداز خیره کننده آن شما را نسبت به هوای گرم بی توجه خواهد کرد. البته پیشنهاد می کنیم عکاسی از این مناظر را هرگز فراموش نکنید.

اگر امکان رفتن و بازدید از این پل را نداشته باشید پیشنهاد می کنیم تصاویر زیبای پل زمینی ونکوور را که در ادامه برای شما به نمایش گذاشته ایم مشاهده نمایید که امیدواریم از دیدن آن ها لذت ببرید.

پل زمینی ونکوور (2)

پل زمینی ونکوور (10)

پل زمینی ونکوور (3)

پل زمینی ونکوور (4)

پل زمینی ونکوور (6)

پل زمینی ونکوور (7)

پل زمینی ونکوور (8)

پل زمینی ونکوور (9)

اسماء بهتاش

من اسماء بهتاش، رئیس هیئت مدیره شرکت بینش فراگیر ارک سفر هستم. دوره کارشناسی رو در رشته مدیریت جهانگردی و دوره کارشناسی ارشد رو در رشته اکوتوریسم دانشگاه تبریز گذروندم. از اوایل تحصیلم به مباحث گردشگری علاقمند شدم و تصمیم گرفتم علاوه بر تحصیل، در این زمینه فعالیت کنم. از این رو، تصمیم خودم رو با تولید محتوای گردشگری برای ضمیمه گردشگری سفرنامه ارک عملی کردم. همچنین به عنوان سردبیر نشریه کوله پشتی، فصلنامه تخصصی گردشگری انجمن علمی جغرافیا و گردشگری دانشگاه تبریز، در کنار هم‌تیمی‌های خوش ذوقم بودم. از سال ۱۳۹۳، کسب و کار ما با عنوان ارک توریسم، وب‌سایت تولید محتوای تخصصی گردشگری، راه اندازی شد. من به مباحث فرهنگی علاقه‌مندم و در مورد فرهنگ تبریز در ارک توریسم می‌نویسم. به زبان‌های فارسی، انگلیسی و ترکی استانبولی مسلطم. راهنمایی تور و اجرای رویدادهای گردشگری از دیگر فعالیت‌های مورد علاقه‌ام هست. از سال ۱۳۹۶ نیز در پروژه یک دقیقه با تبریز با هدف تولید محتوای ویدیویی برای شهر زیبای تبریز همکاری می‌کنم.

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.