طبیعتی بکر و خیره کننده در چشمه و آبشار بوچیر

بسیاری از افراد وقتی با خانواده سفر می کنند، ترجیح می‌دهند شهرها و حتی الامکان مکان‌های نزدیک به شهر را برای تفریح و سفر خود انتخاب کنند و از رفتن به مکان‌های دور و یا صعب العبور و بد راه دوری می‌کنند. در حالیکه آرامش واقعی و طبیعت بکر در مناطقی هست که هرکسی به راحتی نمی‌تواند به این مکان‌ها رفته و از آرامش آ‌نجا استفاده ببرد. یکی از این مناطق بکر و زیبا چشمه و آبشار بوچیر است که طبیعت بکر و خیره کننده ای دارد جایی که می توانید به دور از هیاهوی شهری از آن لذت ببرید.

آبشار بوچیر (3)

آبشار چله بوچیر یکی ازاماکن دیدنی و منحصر به فرد استان هرمزگان واقع در روستای بوچیر می باشد که با محیط زیبای خود و آبشارش توانسته همه ساله از استان هرمزگان و دیگر استان های کشور گردشگران زیادی راجلب کند.

آبشار بوچیر (2)

وجود درهای باریک و پراب که حدودا ۵۰ متر می شود وجود قندیل ‌های زیبا ، اب سرد و چشم اندازهای طبیعی، بکر بودن زیبایی این چشمه را دوچندان نموده است . آنچه باعث ابهت این چشمه شده عبور کردن از تنگهای عمیق پر آب بدون داشتن جای استراحت است که هر بیننده باید شناگر خوبی باشد و یا از جلیقه یا تیوپ استفاده نماید تا بتواند از این مسیر رد شود ، البته با قایق های بادی هم میتوان رفت اما با شنا عبور کردن صفای دیگری دارد .

آبشار بوچیر (4)
پایان غار آب چک زیادی وجود دارد که به آن زیبایی خاص میدهد که تغذیه کننده آب استخر طبیعی آن است و لذت رسیدن به پایان غار شنا کردن در آب سرد آن می باشد. توجه داشته باشید در صورتی که قصد رفتن دارید حتما با راهنمای محلی ،شورا و دهیاری هماهنگ باشید.

آبشار بوچیر (1)

مسیر دسترسی:
آین آبشار در استان هرمزگان، شرق شهرستان پارسیان در روستای بوچیر قرار گرفته است . فاصله از روستا تا غار ۵ کیلومترخاکی کوهستانی می باشد. تقریبی ۸۰۰متر آب ورودی غار عمیق می باشد. بعد از گذر از آب عمیق وارد دهانه غار می شوید که تا ته غار نیز حدودا ۱۰۰۰ متر فاصله دارد. دمای داخل بین ۱۰تا ۲۰درجه،‌ آب ورودی گرم و آب داخل سرد است.
برای پیمایش این مسیر استفاده از وسایل و تجهیزات فنی لازم است ، فراموش نکنید که باید آمادگی جسمانی مناسب و روحیه ماجراجویی هم داشته باشید.

نگین متین

من نگین متین اقدم عضو هیئت مدیره شرکت بینش فراگیر ارک سفر و دارای مدرک کارشناسی ارشد اکوتوریسم و کارشناسی مدیریت جهانگردی از دانشگاه تبریز هستم. عاشق سفر و طبیعت هستم به همین دلیل علاقه داشتم رشته‌ام و کارم هم مرتبط با سفر باشه و عمده فعالیت‌هام در زمینه گردشگری هست. اولین فعالیت گردشگری‌ام رو در سال 92 با تولید محتوای گردشگری در ضمیمه گردشگری سفرنامه ارک شروع کردم و بعدها فعالیت‌ام رو در وب سایت تخصصی گردشگری ارک توریسم، نشریه گردشگری کوله پشتی، اجرای رویدادهای گردشگری و پروژه‌ی یک دقیقه با تبریز ادامه دادم و راهنمای رسمی سازمان میراث فرهنگی استان آذربایجان شرقی هستم. کسب و کار ما با عنوان ارک توریسم از سال 93 راه اندازی شد و من به تولید محتوای گردشگری به زبان‌های فارسی، ترکی استانبولی و انگلیسی در این وب سایت 5زبانه می‌پردازم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.