کشف کلیسای ۴۰۰ ساله از زیر آب های مکزیک

یک کلیسای ۴۰۰ ساله در منطقه “چیاپا” در جنوب مکزیک کشف شد که توجه همه را به سوی خود جلب کرد. این کلیسای قدیمی به علت شیوع یک بیماری مرگبار در آن متروکه شده بوده و مدت زمان زیادی به زیر آب رفته بود.

به دلیل کاهش میزان بارندگی، آب رودخانه کاهش یافته و ساختمان این کلیسا از زیر آب خارج شده است.

این کلیسا احتمالا در فاصله سال های ۱۷۱۷ تا ۱۷۶۰ به علت طوفان و بارش شدید باران به زیر آب رفته است. در این کلیسا اسکلت انسان هایی پیدا شده که به علت ابتلا به بیماری فوت کرده اند.

این کلیسای قدیمی حدود ۶۰ متر طول و ۱۵ متر عرض دارد. این کلیسا به عنوان معبد سانتیاگو شناخته شده است و توسط گروهی از راهبان به رهبری راهب صومعه بارتولومه دلاکاساس ساخته شده است.

colonial-church-emerges-water-resevoir-temple-santiago-quechula-mexico-2

colonial-church-emerges-water-resevoir-temple-santiago-quechula-mexico-3

colonial-church-emerges-water-resevoir-temple-santiago-quechula-mexico-4

colonial-church-emerges-water-resevoir-temple-santiago-quechula-mexico-5

colonial-church-emerges-water-resevoir-temple-santiago-quechula-mexico-7

اسماء بهتاش

من اسماء بهتاش، رئیس هیئت مدیره شرکت بینش فراگیر ارک سفر هستم. دوره کارشناسی رو در رشته مدیریت جهانگردی و دوره کارشناسی ارشد رو در رشته اکوتوریسم دانشگاه تبریز گذروندم. از اوایل تحصیلم به مباحث گردشگری علاقمند شدم و تصمیم گرفتم علاوه بر تحصیل، در این زمینه فعالیت کنم. از این رو، تصمیم خودم رو با تولید محتوای گردشگری برای ضمیمه گردشگری سفرنامه ارک عملی کردم. همچنین به عنوان سردبیر نشریه کوله پشتی، فصلنامه تخصصی گردشگری انجمن علمی جغرافیا و گردشگری دانشگاه تبریز، در کنار هم‌تیمی‌های خوش ذوقم بودم. از سال ۱۳۹۳، کسب و کار ما با عنوان ارک توریسم، وب‌سایت تولید محتوای تخصصی گردشگری، راه اندازی شد. من به مباحث فرهنگی علاقه‌مندم و در مورد فرهنگ تبریز در ارک توریسم می‌نویسم. به زبان‌های فارسی، انگلیسی و ترکی استانبولی مسلطم. راهنمایی تور و اجرای رویدادهای گردشگری از دیگر فعالیت‌های مورد علاقه‌ام هست. از سال ۱۳۹۶ نیز در پروژه یک دقیقه با تبریز با هدف تولید محتوای ویدیویی برای شهر زیبای تبریز همکاری می‌کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.