ﻣﺠﺴﻤﻪ ﺣﻀﺮﺕ ﻣﺴﯿﺢ، نمادی از عشق حضرت عیسی به مردم

ﻣﺠﺴﻤﻪ ﺣﻀﺮﺕ ﻣﺴﯿﺢ (به پرتغالی: Cristo Redentor) یکی از جاذبه های مشهور و دیدنی برزیل است که در شهر ریو دوژانیرو قرار دارد.

بر طبق روایات مورخان پرتقالی این مجسمه توسط مجسمه ساز فرانسوی به نام “پل لاندوسکی” با بتنی خاص و انعطاف پذیر ساخته شده است.

ارتفاع ﻣﺠﺴﻤﻪ ﺣﻀﺮﺕ ﻣﺴﯿﺢ ۳۹٫۶ متر است که در سال ۱۹۲۶ در ارتفاع ۷۱۰ متری نوک کوه کورکووادو ساخته شده است.

ﻣﺠﺴﻤﻪ ﺣﻀﺮﺕ ﻣﺴﯿﺢ حالت ایستاده عیسی مسیح را در حالیکه دستان خود را کاملا باز کرده‌است نشان می‌دهد که این حالت نشان دهنده پذیرش همه انسان ها در آغوشش است. دست چپ این مجسمه به سمت شمال شهر و دست راست آن به سمت جنوب شهر اشاره می کند.

مناظر بسیار جذابی را می توان از کنار ﻣﺠﺴﻤﻪ ﺣﻀﺮﺕ ﻣﺴﯿﺢ مشاهده کرد که نفس را در سینه تماشاچی حبس می کند. این مناظر شامل شهر ریو دوژانیرو، خلیج، کوه سوگارلوآف و ساحل رودخانه های کوپاکابانا و ایپانما می شود. علاقمندان به فوتبال نیز می توانند منظره ای از استادیوم ماراکانا را مشاهده نمایند.

هر ساله گردشگران زیادی به برزیل سفر می کنند تا ﻣﺠﺴﻤﻪ ﺣﻀﺮﺕ ﻣﺴﯿﺢ را به خصوص در غروب خورشید از نزدیک مشاهده کنند.

Cristo Redentor (1)

Cristo Redentor (1)

Cristo Redentor (2)

Cristo Redentor (3)

Cristo Redentor (4)

Cristo Redentor (5)

Cristo Redentor (7)

Cristo Redentor (8)

اسماء بهتاش

من اسماء بهتاش، رئیس هیئت مدیره شرکت بینش فراگیر ارک سفر هستم. دوره کارشناسی رو در رشته مدیریت جهانگردی و دوره کارشناسی ارشد رو در رشته اکوتوریسم دانشگاه تبریز گذروندم. از اوایل تحصیلم به مباحث گردشگری علاقمند شدم و تصمیم گرفتم علاوه بر تحصیل، در این زمینه فعالیت کنم. از این رو، تصمیم خودم رو با تولید محتوای گردشگری برای ضمیمه گردشگری سفرنامه ارک عملی کردم. همچنین به عنوان سردبیر نشریه کوله پشتی، فصلنامه تخصصی گردشگری انجمن علمی جغرافیا و گردشگری دانشگاه تبریز، در کنار هم‌تیمی‌های خوش ذوقم بودم. از سال ۱۳۹۳، کسب و کار ما با عنوان ارک توریسم، وب‌سایت تولید محتوای تخصصی گردشگری، راه اندازی شد. من به مباحث فرهنگی علاقه‌مندم و در مورد فرهنگ تبریز در ارک توریسم می‌نویسم. به زبان‌های فارسی، انگلیسی و ترکی استانبولی مسلطم. راهنمایی تور و اجرای رویدادهای گردشگری از دیگر فعالیت‌های مورد علاقه‌ام هست. از سال ۱۳۹۶ نیز در پروژه یک دقیقه با تبریز با هدف تولید محتوای ویدیویی برای شهر زیبای تبریز همکاری می‌کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.