‌ارائه سیم‌کارت اعتباری ویژه گردشگران خارجی

تفاهم‌نامه همکاری میان شرکت ارتباطات سیار ایران و سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری منعقد شد.

طبق مفاد این تفاهم‌نامه، حمایت از توسعه صنعت گردشگری از طریق ارائه خدمات و محصولات در حوزه موبایل با توانایی‌های فنی روز دنیا از جمله خدمات پایه مکالمه، پیامک و پیام چند رسانه‌ای‌ (MMS)، خدمات دیتا و اینترنت باندپهن، خدمات ارتباطی از بسترهای مختلف از جمله USSD، ارائه و ایجاد شبکه اختصاصی مکالمه روی سیم کارت‌های حوزه گردشگری، ارائه خدمات صوتی در خصوص اطلاع‌رسانی جاذبه‌های گردشگری و تاریخی با استفاده از بستر IVR در قالب برنامه زمان‌بندی شده، مورد توافق طرفین قرار گرفت.

تفاهم‌نامه همکاری میان سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری و همراه اول با هدف ضرورت ارائه خدمات بهینه به گردشگران داخلی و بین‌المللی و نیز استفاده از ابزارها و تکنیک‌های نوین از جمله تلفن‌های همراه جهت ارتقای رضایت‌مندی از خدمات ارائه شده با تکیه بر زیرساخت‌های مناسب با امضای وحید صدوقی مدیرعامل شرکت ارتباطات سیار ایران همراه اول و مرتضی رحمانی موحد معاون گردشگری سازمان منعقد شد.

بر مبنای این تفاهم‌نامه، ارائه سیم‌کارت اعتباری مخصوص گردشگران خارجی وارد فاز اجرایی شد تا طبق تبصره تعریف شده، آماده‌سازی این نوع سیم‌کارت برای مدت دو ماه پس از فعال‌سازی، تخلیه شماره تلفن مورد نظر برای استفاده سایر گردشگران، پیام‌رسانی خودکار پس از فعال‌سازی و نیز اطلاع‌رسانی چگونگی بهره‌مندی از آن در پرتال همراه اول محقق شود.

علاوه بر این، طبق این تفاهم‌نامه، سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری نسبت به ارائه محتوای مرتبط با صنعت گردشگری شامل معرفی جاذبه‌های تاریخی، فرهنگی و سایر اطلاعات مورد نیاز و مفید برای گردشگران داخلی و بین‌المللی، ترغیب و تشویق تشکل‌ها و تورهای ورودی به استفاده گردشگران از سیم‌کارت‌های مخصوص گردشگری، ارائه آمار مرتبط با صنعت گردشگری قابل دسترس از جمله ترافیک ورودی، سفر، نوع اقامت و تعداد بازدید گردشگران بین‌المللی از سایت‌های مختلف کشور، اقدام می‌کند و نیز اطلاع‌رسانی در خصوص توزیع مناسب سیم‌کارت گردشگری و خدمات مرتبط با آن در کلیه نقاط قابل ارائه، در نظر گرفته شده است.

منبع: ایسنا

اسماء بهتاش

من اسماء بهتاش، رئیس هیئت مدیره شرکت بینش فراگیر ارک سفر هستم. دوره کارشناسی رو در رشته مدیریت جهانگردی و دوره کارشناسی ارشد رو در رشته اکوتوریسم دانشگاه تبریز گذروندم. از اوایل تحصیلم به مباحث گردشگری علاقمند شدم و تصمیم گرفتم علاوه بر تحصیل، در این زمینه فعالیت کنم. از این رو، تصمیم خودم رو با تولید محتوای گردشگری برای ضمیمه گردشگری سفرنامه ارک عملی کردم. همچنین به عنوان سردبیر نشریه کوله پشتی، فصلنامه تخصصی گردشگری انجمن علمی جغرافیا و گردشگری دانشگاه تبریز، در کنار هم‌تیمی‌های خوش ذوقم بودم. از سال ۱۳۹۳، کسب و کار ما با عنوان ارک توریسم، وب‌سایت تولید محتوای تخصصی گردشگری، راه اندازی شد. من به مباحث فرهنگی علاقه‌مندم و در مورد فرهنگ تبریز در ارک توریسم می‌نویسم. به زبان‌های فارسی، انگلیسی و ترکی استانبولی مسلطم. راهنمایی تور و اجرای رویدادهای گردشگری از دیگر فعالیت‌های مورد علاقه‌ام هست. از سال ۱۳۹۶ نیز در پروژه یک دقیقه با تبریز با هدف تولید محتوای ویدیویی برای شهر زیبای تبریز همکاری می‌کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.