کشف «کاخ اسرار‌آمیز» یونانی

باستان‌شناسان موفق شدند باقی‌مانده یک کاخ باستانی از دوران میسنیان یونانی‌ها را کشف کنند.

ویرانه‌های یک کاخ باستانی که در بردارنده حکاکی‌هایی به قدمت ۱۶ یا ۱۷ سال پیش از میلاد است در یونان کشف شد.

این بنا که شامل ۱۰ اتاق می‌شود، در نزدیکی اسپارتا در جنوب یونان پیدا شده و تصور می‌شود دیوارنگاره‌های مختلف به دوره مسینیان باشد.

به گزارش دیسکاوری، باستان‌شناسان پس از حفاری‌های اولیه در این بنای ۳۲ هزار ساله به مجسمه‌های گلی، ابزار‌آلات مذهبی، شیشه و یک جام به شکل سر گاومیش برخوردند. کاوش در این منطقه از سال ۲۰۰۹ آغاز شد و پیش از این باستان‌شناسان الواحی را با حکاکی‌های مذهبی و نام اشخاص و مکان‌ها پیدا کرده بودند.

اسماء بهتاش

من اسماء بهتاش، رئیس هیئت مدیره شرکت بینش فراگیر ارک سفر هستم. دوره کارشناسی رو در رشته مدیریت جهانگردی و دوره کارشناسی ارشد رو در رشته اکوتوریسم دانشگاه تبریز گذروندم. از اوایل تحصیلم به مباحث گردشگری علاقمند شدم و تصمیم گرفتم علاوه بر تحصیل، در این زمینه فعالیت کنم. از این رو، تصمیم خودم رو با تولید محتوای گردشگری برای ضمیمه گردشگری سفرنامه ارک عملی کردم. همچنین به عنوان سردبیر نشریه کوله پشتی، فصلنامه تخصصی گردشگری انجمن علمی جغرافیا و گردشگری دانشگاه تبریز، در کنار هم‌تیمی‌های خوش ذوقم بودم. از سال ۱۳۹۳، کسب و کار ما با عنوان ارک توریسم، وب‌سایت تولید محتوای تخصصی گردشگری، راه اندازی شد. من به مباحث فرهنگی علاقه‌مندم و در مورد فرهنگ تبریز در ارک توریسم می‌نویسم. به زبان‌های فارسی، انگلیسی و ترکی استانبولی مسلطم. راهنمایی تور و اجرای رویدادهای گردشگری از دیگر فعالیت‌های مورد علاقه‌ام هست. از سال ۱۳۹۶ نیز در پروژه یک دقیقه با تبریز با هدف تولید محتوای ویدیویی برای شهر زیبای تبریز همکاری می‌کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.