پیونگ یانگ، پایتخت کره شمالی

پیونگ یانگ پایتخت کشور کره شمالی است. قسمت شمال شرقى و جنوب شرقى شهر را کوه‌ها و قسمت‌هاى غربى و جنوب غربى را دشت‌ها پوشانیده‌اند. باغ‌هاى میوه فراوانى مانند باغ‌هاى گلابی، سیب، انگور، زردآلو و آلو اطراف پیونگ یانگ وجود دارد.

راه‌هاى ارتباطى متعددى، پیونگ یانگ را به شهرهاى مختلف کشور و به مسکو پایتخت روسیه و پکن پایتخت چین مرتبط مى‌سازد.

پیونگ یانگ بیش از ۱۵۰۰ سال سابقه تاریخى دارد. این شهر در سده دوازدهم مورد هجوم مغول‌ها قرار گرفت و از سده پانزدهم تا سده بیستم، پایتخت دوم شبه جزیره کره محسوب مى‌شد. در اوایل سده بیستم، این شهر به‌دست ژاپنى‌ها افتاد و تا چندین دهه زیر تسلط آن کشور بود. پیونگ یانگ در سال‌هاى جنگ کره، از سوى بمب‌افکن‌هاى ارتش آمریکا به‌شدت بمباران شد و به‌صورت تل بزرگى از خاک و سنگ و آهن درآمد.

جاذبه های گردشگری پیونگ یانگ :

  • برج جوچه (juche tower)
  • کاخ خورشید کامسوسان (kumsusan palace of the sun)
  • مقبره شاه کانمین (tomb of king kongmin)
  • طاق پیروزی کره شمالی (arch of triumph north korea)
  • پارک آبی مانسو (munsu water park)
  • پل سانجاک (sonjuk bridge)

pyongyang (1)

pyongyang (2)

pyongyang (3)

pyongyang (4)

pyongyang (6)

pyongyang (7)

pyongyang (8)

pyongyang (9)

pyongyang (10)

pyongyang (11)

pyongyang (12)

pyongyang (13)

pyongyang (14)

pyongyang (15)

pyongyang (16)

pyongyang (17)

pyongyang (18)

pyongyang (19)

pyongyang (20)

pyongyang (21)

pyongyang (22)

 

اسماء بهتاش

من اسماء بهتاش، رئیس هیئت مدیره شرکت بینش فراگیر ارک سفر هستم. دوره کارشناسی رو در رشته مدیریت جهانگردی و دوره کارشناسی ارشد رو در رشته اکوتوریسم دانشگاه تبریز گذروندم. از اوایل تحصیلم به مباحث گردشگری علاقمند شدم و تصمیم گرفتم علاوه بر تحصیل، در این زمینه فعالیت کنم. از این رو، تصمیم خودم رو با تولید محتوای گردشگری برای ضمیمه گردشگری سفرنامه ارک عملی کردم. همچنین به عنوان سردبیر نشریه کوله پشتی، فصلنامه تخصصی گردشگری انجمن علمی جغرافیا و گردشگری دانشگاه تبریز، در کنار هم‌تیمی‌های خوش ذوقم بودم. از سال ۱۳۹۳، کسب و کار ما با عنوان ارک توریسم، وب‌سایت تولید محتوای تخصصی گردشگری، راه اندازی شد. من به مباحث فرهنگی علاقه‌مندم و در مورد فرهنگ تبریز در ارک توریسم می‌نویسم. به زبان‌های فارسی، انگلیسی و ترکی استانبولی مسلطم. راهنمایی تور و اجرای رویدادهای گردشگری از دیگر فعالیت‌های مورد علاقه‌ام هست. از سال ۱۳۹۶ نیز در پروژه یک دقیقه با تبریز با هدف تولید محتوای ویدیویی برای شهر زیبای تبریز همکاری می‌کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.