پل اورساند برای اتصال دانمارک و سوئد به یک تونل زیرآبی تبدیل می شود!

پل اورساند منحصر به فرد، کپنهاگ دانمارک را به شهر مالمو سوئد متصل می کند. پل اورساند که توسط معمار دانمارکی به نام George K.S. Rotne طراحی شده، در تاریخ ۱ جولای ۲۰۰۰ افتتاح شده است.

پل اورساند دارای دو طبقه می باشد که طبقه نخست آن مخصوص عبور و مرور وسایل نقلیه و طبقه زیرین آن برای عبور قطار پیش بینی شده است.

پل اورساند به طول ۸ کیلومتر امتداد یافته است و قبل از رسیدن به یک جزیره مصنوعی، از یک کانال ۴ کیلومتری زیر کانال سنگ چخماق عبور می کند.

 جزیره مصنوعی (Peberholm) در بخش دانمارک از طریق یک تونل  زیردریایی ۴ کیلومتری (تونل Drogden) به یک شبه جزیره مصنوعی در Kastrup متصل شده است. این جزیره و شبه جزیره از میلیون ها مترمکعب سنگ و سیمان و از لایروبی بستر دریا ساخته شده است. علت ساخت جزیره مصنوعی، اتصال تونل به پل اورساند بوده است.

این مکان برای معماران و زیست شناسان بسیار جالب است. انجمن گیاه شناسی لوند بیش از ۵۰۰ گونه مختلف گیاهی در این جزیره شناسایی کرده است.

ساخت پل اورساند حدودا ۶ میلیون دلار، ساخت تونل ۴ میلیون دلار و ساخت جزیره مصنوعی ۲ میلیون دلار آمریکا هزینه دربر داشته است.

در این مطلب تصاویر مربوط به پل اورساند را مشاهده خواهید کرد.

tunnel-bridge (1)

tunnel-bridge (2)

tunnel-bridge (3)

tunnel-bridge (4)

tunnel-bridge (5)

tunnel-bridge (6)

tunnel-bridge (8)

اسماء بهتاش

من اسماء بهتاش، رئیس هیئت مدیره شرکت بینش فراگیر ارک سفر هستم. دوره کارشناسی رو در رشته مدیریت جهانگردی و دوره کارشناسی ارشد رو در رشته اکوتوریسم دانشگاه تبریز گذروندم. از اوایل تحصیلم به مباحث گردشگری علاقمند شدم و تصمیم گرفتم علاوه بر تحصیل، در این زمینه فعالیت کنم. از این رو، تصمیم خودم رو با تولید محتوای گردشگری برای ضمیمه گردشگری سفرنامه ارک عملی کردم. همچنین به عنوان سردبیر نشریه کوله پشتی، فصلنامه تخصصی گردشگری انجمن علمی جغرافیا و گردشگری دانشگاه تبریز، در کنار هم‌تیمی‌های خوش ذوقم بودم. از سال ۱۳۹۳، کسب و کار ما با عنوان ارک توریسم، وب‌سایت تولید محتوای تخصصی گردشگری، راه اندازی شد. من به مباحث فرهنگی علاقه‌مندم و در مورد فرهنگ تبریز در ارک توریسم می‌نویسم. به زبان‌های فارسی، انگلیسی و ترکی استانبولی مسلطم. راهنمایی تور و اجرای رویدادهای گردشگری از دیگر فعالیت‌های مورد علاقه‌ام هست. از سال ۱۳۹۶ نیز در پروژه یک دقیقه با تبریز با هدف تولید محتوای ویدیویی برای شهر زیبای تبریز همکاری می‌کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.