نگاهی به رتبه ایرلاین های ایرانی در جهان

موسسه تحقیقاتی “اسکای ترکس” با انتشار رتبه بندی سالانه شرکت های هواپیمایی جهان، ایرلاین های جهان را از نظر کیفیت و استانداردهای خدمات رتبه بندی کرد.

در صدر فهرست سال ۲۰۱۵ بدترین ایرلاین‌های جهان، “کوریو ایر” کره شمالی قرار دارد. این شرکت هواپیمایی که از پنج ستاره “اسکای ترکس” تنها یک ستاره دریافت کرده است، برای چهارمین سال است که بدترین ایرلاین جهان انتخاب می‌شود.

رتبه بندی “اسکای ترکس” که یکی از معتبرترین شرکت‌های رتبه بندی ایرلاین‌ها و فرودگاه‌های جهان به شمار می‌شود، به عنوان معیار جهانی استانداردهای ایرلاین شناخته شده است.

“اسکای ترکس” رتبه دو ستاره را به شرکت‌های هواپیمایی داده است که عملکردشان از کیفیت پایینی برخوردار بوده و در بسیاری از بخش‌های رتبه بندی، پایین متوسط کیفیت صنعت هواپیمایی بوده است.

اما رتبه یک ستاره کیفیت ضعیف محصول در سراسر بخش‌های مورد ارزیابی به همراه استانداردهای ضعیف خدمات داخل هواپیما و فرودگاه خانگی ایرلاین را نشان می‌دهد.

بر اساس گزارش پایگاه اینترنتی استاف نیوزیلند، ۲۳ ایرلاینی که دو ستاره یا کمتر از “اسکای ترکس” دریافت کرده اند به ترتیب حروف الفبای انگلیسی عبارتند از:

ایرایتالیا از ایتالیا: دو ستاره

ایر کوریو از کره شمالی: یک ستاره

باهاماس ایر از باهاماس: دو ستاره

بیمان بنگلادش: دو ستاره

بلغاریا ایر بلغارستان: دو ستاره

چاینا یونایتد ایرلاینز از چین: کوبانا ایرلاینز کوبا: دو ستاره

ایران ایر: دو ستاره

لاین ایر از اندونزی: دو ستاره

ماهان ایر: دو ستاره

نپال ایرلاینز از نپال: دو ستاره

اونور ایر از ترکیه: دو ستاره

پگاسوس ایرلاینز از ترکیه: دو ستاره

روسیا ایرلاینز از روسیه: دو ستاره

رایان ایر از ایرلند: دو ستاره

اسمارت وینگز از جمهوری چک: دو ستاره

اسپیریت ایرلاینز از آمریکا: دو ستاره

سودان ایرویز از سودان: دو ستاره

سیریان ایر از سوریه: دو ستاره

تاجیک ایر از تاجیکستان: دو ستاره

ترکمستان ایرلاینز از ترکمنستان: دو ستاره

اوکراین اینتل ایرلاینز از اوکراین: دو ستاره

یمنیا از یمن: دو ستاره

منبع: اکونیوز

اسماء بهتاش

من اسماء بهتاش، رئیس هیئت مدیره شرکت بینش فراگیر ارک سفر هستم. دوره کارشناسی رو در رشته مدیریت جهانگردی و دوره کارشناسی ارشد رو در رشته اکوتوریسم دانشگاه تبریز گذروندم. از اوایل تحصیلم به مباحث گردشگری علاقمند شدم و تصمیم گرفتم علاوه بر تحصیل، در این زمینه فعالیت کنم. از این رو، تصمیم خودم رو با تولید محتوای گردشگری برای ضمیمه گردشگری سفرنامه ارک عملی کردم. همچنین به عنوان سردبیر نشریه کوله پشتی، فصلنامه تخصصی گردشگری انجمن علمی جغرافیا و گردشگری دانشگاه تبریز، در کنار هم‌تیمی‌های خوش ذوقم بودم. از سال ۱۳۹۳، کسب و کار ما با عنوان ارک توریسم، وب‌سایت تولید محتوای تخصصی گردشگری، راه اندازی شد. من به مباحث فرهنگی علاقه‌مندم و در مورد فرهنگ تبریز در ارک توریسم می‌نویسم. به زبان‌های فارسی، انگلیسی و ترکی استانبولی مسلطم. راهنمایی تور و اجرای رویدادهای گردشگری از دیگر فعالیت‌های مورد علاقه‌ام هست. از سال ۱۳۹۶ نیز در پروژه یک دقیقه با تبریز با هدف تولید محتوای ویدیویی برای شهر زیبای تبریز همکاری می‌کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.