ساختمانی در دبی که ۵ رکورد جهانی را خواهد شکست!

زمانی که صحبت از ساخت و سازهای دبی به میان می آید، همه منتظر دیدن یک رکورد هستند زیرا آسمان خراش های این شهر همه در حال رکورد زدن هستند.

میدان وان (Meydan One)، پروژه جدیدی است که به تازگی از آن رونمایی شده است.

پروژه میدان وان قرار است یک ساختمان تفریحی، مرکز خرید، مجموعه هتل و مجتمع مسکونی باشد که نه تنها یک رکورد بلکه قرار است ۵ رکورد جهانی را یکجا بشکند. این رکوردها شامل بلندترین برج مسکونی، بلندترین برج برای تماشای نمای ۳۶۰ درجه از شهر (۷۱۱ متر ) ، بلند ترین رستوران ( ۶۷۵ متر با فاصله از زمین – در طبقه ۱۶۱ ) ، بزرگترین فواره های رقصنده ( ۴۲۰ متر ) و طولانی ترین منطقه اسکی سرپوشیده (۱٫۲ کیلومتر طول و ۱۸۰ متر ارتفاع ) می شود. گفته می شود میدان وان می تواند تا ۷۸۳۰۰ نفر را در خود جای دهد.

ساخت این آسمان خراش میلیارد دلاری تا سال ۲۰۲۰ به اتمام خواهد رسید. که در آن زمان امارات متحده میزبان نمایشگاه جهانی World Expo 2020 خواهد بود.

میدان وان (2)

میدان وان (3)

میدان وان (4)

میدان وان (5)

اسماء بهتاش

من اسماء بهتاش، رئیس هیئت مدیره شرکت بینش فراگیر ارک سفر هستم. دوره کارشناسی رو در رشته مدیریت جهانگردی و دوره کارشناسی ارشد رو در رشته اکوتوریسم دانشگاه تبریز گذروندم. از اوایل تحصیلم به مباحث گردشگری علاقمند شدم و تصمیم گرفتم علاوه بر تحصیل، در این زمینه فعالیت کنم. از این رو، تصمیم خودم رو با تولید محتوای گردشگری برای ضمیمه گردشگری سفرنامه ارک عملی کردم. همچنین به عنوان سردبیر نشریه کوله پشتی، فصلنامه تخصصی گردشگری انجمن علمی جغرافیا و گردشگری دانشگاه تبریز، در کنار هم‌تیمی‌های خوش ذوقم بودم. از سال ۱۳۹۳، کسب و کار ما با عنوان ارک توریسم، وب‌سایت تولید محتوای تخصصی گردشگری، راه اندازی شد. من به مباحث فرهنگی علاقه‌مندم و در مورد فرهنگ تبریز در ارک توریسم می‌نویسم. به زبان‌های فارسی، انگلیسی و ترکی استانبولی مسلطم. راهنمایی تور و اجرای رویدادهای گردشگری از دیگر فعالیت‌های مورد علاقه‌ام هست. از سال ۱۳۹۶ نیز در پروژه یک دقیقه با تبریز با هدف تولید محتوای ویدیویی برای شهر زیبای تبریز همکاری می‌کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.