حضور ایران در نمایشگاه بین‌المللی گردشگری فیتور ۲۰۱۶

مدیر گردشگری و صنایع دستی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی از حضور این کانون در نمایشگاه گردشگری فیتور ۲۰۱۶، برگزاری گردهمایی نمایندگان خارجی گردشگری ایران و اصناف گردشگری کشور و راه اندازی پاتوق‌های صنایع دستی در شهرهای مهم اروپایی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی جمهوری اسلامی ایران؛ عبادرضا اسلامی، درباره فعالیت‌ها و برنامه‌های کلان، میانی و کوتاه مدت گردشگری در مسیر تحقق اهداف مندرج در اساسنامه کانون گفت: مدیریت گردشگری و صنایع دستی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی، درصدد است تا ویژه برنامه‌هایی را در حوزه‌های شرکت در نمایشگاه‌های بین‌المللی داخلی و خارجی، توسعه نمایندگی‌های اطلاع رسانی گردشگری ایران در خارج از کشور، همچنین ارتقای گردشگری داخلی و خارجی و توسعه صنایع دستی ایران اجرا کند.

اسلامی با تاکید بر اینکه هم اکنون برنامه‌های گسترده‌ای در حوزه‌های جهانگردی و صنایع دستی در دست طراحی و انجام است، اظهار داشت: امیدواریم با اجرای این برنامه‌ها، گام مهمی در تحقق اهداف چشم‌انداز ۲۰ ساله گردشگری کشور و جذب جهانگردان از کشورهای بزرگ و هدف گردشگری ایران برداشته شود.

 وی با اشاره به اینکه نمایندگی‌های اطلاع رسانی گردشگری ایران در خارج از کشور از میان حرفه‌ای‌ترین فعالان گردشگری در کشورهای مبدأ انتخاب شده‌اند، یاد آور شد: در این راستا تا کنون مجوز راه اندازی ۱۰ نماینده اطلاع رسانی گردشگری صادر شده و توافق نامه، شیوه نامه تأسیس و بهره‌برداری از این مراکز و دفاتر، برابر با چشم انداز ۲۰ ساله گردشگری ایران و با محورهای اطلاع رسانی، تبلیغات گردشگری و جذب سرمایه گذاران به کشور تدوین و ابلاغ شده است.

اسلامی، با اعلام اینکه تا پایان سال جاری دفاتر بیشتری در دیگر کشورهای هدف گردشگری ایران تأسیس خواهد شد، گفت: کانون جهانگردی و اتومبیلرانی جمهوری اسلامی ایران به منظور بهبود سطح کمی و کیفی تورهای ورودی به کشور، اوایل مهرماه سال جاری«گردهمایی مشترک نمایندگان اطلاع رسانی گردشگری ایران در خارج با فعالان عرصه گردشگری، اصناف، دفاتر و دست اندرکاران این صنعت» را برگزار خواهد کرد.

به گفته وی، هم‎‎اندیشی و همدلی نمایندگان اطلاع رسانی گردشگری ایران در خارج از کشور با اصناف و دست‌اندرکاران صنعت گردشگری ایران، زمینه سازی برای تبادل اطلاعات و ارتباطات گسترده کانون و تشکیلات گردشگری با نمایندگان خارجی، بررسی راهکارها و مشوق‌های قانونی در زمینه توسعه سرمایه‌گذاری در بخش گردشگری، شناسایی فرصت‌های سرمایه‌گذاری در بخش گردشگری در سراسر کشور و تولید بسته‌های سرمایه‌گذاری قابل ارائه به خصوص در استان لرستان و بررسی اطلاع‌رسانی بین‌المللی در بخش گردشگری از جمله اهداف اصلی این گردهمایی به شمار می‌روند.

اسلامی همچنین با اشاره به سیاست‌های حمایتی کانون در حوزه توسعه صنایع دستی کشور و تدوین بسته‌های مرتبط با این هنر –  صنعت اعلام کرد: به منظور معرفی صنایع دستی و هنرهای سنتی کشورمان در بازارهای هدف از جمله کشورهای اروپایی، به زودی پاتوق‌های صنایع دستی در شهرهای میلان، ونیز، رم و برخی دیگر از شهرهای فرهنگی – تاریخی اروپا راه‌اندازی خواهد شد.

مدیر گردشگری و صنایع دستی کانون گفت: همچنین در این راستا در نمایشگاه‌های بین‌المللی و مهمترین رویدادهای مرتبط با صنایع دستی جهان از جمله نمایشگاه بین‌المللی صنایع دستی میلان، شرکت کرده و زمینه حضور هنرمندان چیره دست حوزه صنایع دستی و هنرهای سنتی کشورمان در این نمایشگاه‌ها را فراهم خواهیم ساخت.

وی در ادامه از شرکت در نمایشگاه‌های گردشگری داخلی و خارجی به عنوان یکی دیگر از اهداف کانون در زمینه توسعه جهانگردی و صنایع وابسته یاد کرد و اظهار داشت: از میان نمایشگاه‌هایی که تا پایان سال جاری به نمایندگی از معاونت گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری قصد حضور در آنها را داریم، می‌توان به سی و ششمین دوره نمایشگاه بین‌المللی گردشگری فیتور اسپانیا و نمایشگاه بین‌المللی گردشگری ماتای مالزی اشاره کرد.

اسلامی خاطرنشان کرد: تورگردانان، آژانس‌ها و دفاتر خدمات مسافرتی، شرکت‌های حمل و نقل، هتل‌ها و اقامتگاه‌ها و دیگر شرکت‌های فعال در حوزه توریسم که علاقه‌مند به شرکت در نمایشگاه بین‌المللی گردشگری فیتور اسپانیا ۲۰۱۶ هستند، می‌توانند تا ۳۱ شهریور ماه ۱۳۹۴ به مدیریت گردشگری و صنایع دستی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی مراجعه کنند.

وی در پایان گفت: با حضور در این رویدادهای بین‌المللی در تلاش هستیم تا جاذبه‌ها، ظرفیت‌ها و توانایی‌های کشورمان در زمینه گردشگری را هرچه بهتر و بیشتر به جهانگردان و توراپراتورهای دیگر کشورهای جهان معرفی و تصویر روشنتری از این بخش ارائه کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.