ایستگاه مترو ولیعصر موزه علوم شد

ایستگاه مترو ولیعصر (عج)، موزه ی “علوم و فناوری” شد.

موزه‌ی علوم و فناوری از پنجم شهریورماه آثار خود را به محوطه‌ی ایستگاه مترو ولیعصر آورده تا مردم را در میان ازدحام شهر، در جریان دانش ایران زمین و فناوری‌های روز جهان قرار دهد.

این موزه که کار خود را در ایستگاه مترو شهری آغاز کرده تا ۱۵ شهریورماه در این محل فعال است و راهنمایان آن توضیحات لازم را درباره‌ی هر یک از ابزارهای علمی که بیشترشان ریشه در دانش ایران زمین دارند، ارائه می‌دهند.

محل اصلی موزه‌ی علوم و فناوری در ساختمان قدیمی کتابخانه‌ی ملی در خیابان سی‌تیر واقع شده، اما بازدیدکنندگان زیادی سراغ این موزه متفاوت نمی‌روند، درحالی‌که موزه علوم و فناوری فرصت آشنایی و تماس با اشیاء و ابزارهای علمی را برای انجام آزمایش در اختیار بازدیدکنندگان قرار می‌دهد. گالری‌های این موزه شامل “ابزارهای جراحی”، “علم”، “علوم و فناوری‌های ایرانی و اسلامی”، “مورس تا موبایل” و “انرژی‌های نو” است.

اکنون نمایشگاه سیار این موزه به فضای شهری و یکی از پرتددترین ایستگاه‌های متروی شهری آورده شده تا مردم از نزدیک با داشته‌های آن آشنا شوند. آن‌چه در ایستگاه مترو به نمایش گذاشته شده، همه‌ی آثار موجود در این موزه نیست و شاید می‌طلبد با قطار شهری در ایستگاه مترو امام خمینی یا حسن‌آباد، توقف دیگری داشت تا این موزه‌ی علمی را که در یک ساختمان تاریخی برپا شده است، عمیق‌تر دید.

گالری‌های موزه علوم و فناوری در ایستگاه مترو، نقشه‌ای از این موزه که معرف برخی از آثار و همچنین آدرس دقیق آن است را به همراه بلیت موزه با ۵۰ درصد تخفیف که قیمت آن ۱۲۵۰ تومان می‌شود، به بازدیکنندگان شهری ارائه می‌دهند.

ساعت کار موزه علوم و فناوری از شنبه تا چهارشنبه از ۸:۳۰ تا ۱۶ و از پنجشنبه تا جمعه از ۹ تا ۱۷ است.

منبع: ایسنا

اسماء بهتاش

من اسماء بهتاش، رئیس هیئت مدیره شرکت بینش فراگیر ارک سفر هستم. دوره کارشناسی رو در رشته مدیریت جهانگردی و دوره کارشناسی ارشد رو در رشته اکوتوریسم دانشگاه تبریز گذروندم. از اوایل تحصیلم به مباحث گردشگری علاقمند شدم و تصمیم گرفتم علاوه بر تحصیل، در این زمینه فعالیت کنم. از این رو، تصمیم خودم رو با تولید محتوای گردشگری برای ضمیمه گردشگری سفرنامه ارک عملی کردم. همچنین به عنوان سردبیر نشریه کوله پشتی، فصلنامه تخصصی گردشگری انجمن علمی جغرافیا و گردشگری دانشگاه تبریز، در کنار هم‌تیمی‌های خوش ذوقم بودم. از سال ۱۳۹۳، کسب و کار ما با عنوان ارک توریسم، وب‌سایت تولید محتوای تخصصی گردشگری، راه اندازی شد. من به مباحث فرهنگی علاقه‌مندم و در مورد فرهنگ تبریز در ارک توریسم می‌نویسم. به زبان‌های فارسی، انگلیسی و ترکی استانبولی مسلطم. راهنمایی تور و اجرای رویدادهای گردشگری از دیگر فعالیت‌های مورد علاقه‌ام هست. از سال ۱۳۹۶ نیز در پروژه یک دقیقه با تبریز با هدف تولید محتوای ویدیویی برای شهر زیبای تبریز همکاری می‌کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.