مدرن‌ترین پیست شترسواری خاورمیانه در قشم راه‌اندازی می‌شود

مدیر عامل سازمان منطقه آزاد قشم از راه اندازی مدرن‌ترین پیست شترسواری خاورمیانه در جزیره قشم خبر داد و گفت: این پیست رقیب اصلی امارات می شود.

به گزارش خبرنگار اعزامی مهر به جزیره قشم، حمیدرضا مومنی رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل سازمان منطقه آزاد قشم در جمع خبرنگاران گفت: اکنون روزهای تعطیل بومی های جزیره قشم مسابقات محلی شترسواری را به مناسبت های مختلف برگزار می کنند. ما مشاهده کردیم که این جزیره از نظر داشتن شترهای مناسب دارای مزیت فوق العاده ای است و شترهایی که در این مسابقات مقام اول را می آورند به قیمت گزاف توسط اماراتی ها خریداری می شوند، بنابراین شتر خوب، پیست مناسب و توانایی ایجاد پیست شترسواری را داریم.

وی افزود: این پیست طراحی شده و حتی کارشناسان بررسی کردند و دیدند که پیست شترسواری قشم مدرن تر و زیباتر از پیست امارات خواهد شد.

مومنی ادامه داد: پیست شترسواری گورزین محلی بوده و از قبل هم وجود داشته است، ما چیزی از عربها کم نداریم، مواد اولیه که همان شتر باشد در جزیره قشم به اندازه کافی در اختیارمان است. این طرح پیست شترسواری اقتصاد جامعه محلی را تحت تاثیر قرار خواهد داد. معتقدیم که شترسواری دولا دولا نمی شود پس باید طرح آن را کامل کنیم! هم اکنون نیز در اجرای این پروژه ها پادگانی عمل می کنیم و هر چقدر که بودجه بخواهد در اختیارش قرار می دهیم.

اسماء بهتاش

من اسماء بهتاش، رئیس هیئت مدیره شرکت بینش فراگیر ارک سفر هستم. دوره کارشناسی رو در رشته مدیریت جهانگردی و دوره کارشناسی ارشد رو در رشته اکوتوریسم دانشگاه تبریز گذروندم. از اوایل تحصیلم به مباحث گردشگری علاقمند شدم و تصمیم گرفتم علاوه بر تحصیل، در این زمینه فعالیت کنم. از این رو، تصمیم خودم رو با تولید محتوای گردشگری برای ضمیمه گردشگری سفرنامه ارک عملی کردم. همچنین به عنوان سردبیر نشریه کوله پشتی، فصلنامه تخصصی گردشگری انجمن علمی جغرافیا و گردشگری دانشگاه تبریز، در کنار هم‌تیمی‌های خوش ذوقم بودم. از سال ۱۳۹۳، کسب و کار ما با عنوان ارک توریسم، وب‌سایت تولید محتوای تخصصی گردشگری، راه اندازی شد. من به مباحث فرهنگی علاقه‌مندم و در مورد فرهنگ تبریز در ارک توریسم می‌نویسم. به زبان‌های فارسی، انگلیسی و ترکی استانبولی مسلطم. راهنمایی تور و اجرای رویدادهای گردشگری از دیگر فعالیت‌های مورد علاقه‌ام هست. از سال ۱۳۹۶ نیز در پروژه یک دقیقه با تبریز با هدف تولید محتوای ویدیویی برای شهر زیبای تبریز همکاری می‌کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.