دوبلین، ارزان‌ترین مقصد گردشگری فرهنگی دنیا

دوبلین، پایتخت جمهوری ایرلند به عنوان ارزان‌ترین مقصد برای گردشگری فرهنگی در سراسر جهان شناخته شد.

نشریه «Post Office Travel Money» با بررسی و مقایسه ۱۶ پایتخت اروپایی و همچنین شهر نیویورک آمریکا، در نهایت شهر دوبلین ایرلند را به عنوان ارزان‌ترین مقصد گردشگری با جاذبه‌های فرهنگی معرفی کرد.

در این گزارش هزینه بازدید از شش جاذبه فرهنگی هر شهر شامل موزه‌ها، گالری‌های هنری‌، جاذبه‌های تاریخی و همچنین کنسرت‌های اپرا و موسیقی مقایسه شده است و شهر دوبلین در مقایسه با پایتخت‌های معروفی چون پراگ‌، بوداپست و ورشو ارزان‌ترین مقصد گردشگری فرهنگی انتخاب شد.

بازدید از موزه ملی‌، گالری ملی‌، کتابخانه قدیمی کالج «ترینستی»، نمایشگاه «Book of Kells» و همچنین دو رویداد فرهنگی دیگر در شهر دوبلین در مجموع هزینه‌ای ۱۰۰ یورویی در برخواهد داشت‌، در حالی که بازدید از مکان‌ها و حضور در رویدادهای فرهنگی مشابه در لندن ۳۹۷ یورو هزینه دارد که این شهر را به عنوان گران‌ترین شهر اروپایی معرفی کرده است.

گردشگران در پاریس، پایتخت فرانسه نیز برای بازدید از مکان‌هایی مشابه باید ۲۴۲ یورو پرداخت کنند، در حالی که هزینه‌ها در نیویورک با افزایش قابل ملاحظه‌ای به ۶۸۰ یورو می‌رسد.

به گزارش «آیریش تایمز»، در یک نظرسنجی توئیتری‌ و جداگانه نیز شهر دوبلین ایرلند‌ به عنوان دوستانه‌ترین جاذبه گردشگری در جهان شناخته شده و بیشترین تحسین‌ها را برای استقبال گرم مردم آن از گردشگران به دست آورده است و پس از شهر “نیس” در فرانسه به عنوان لذت‌بخش‌ترین جاذبه گردشگری در جهان نیز شناخته شده است.

همچنین در این نظرسنجی توئیتری‌، کشور ایرلند پس از اسپانیا‌، انگلیس،‌ ایتالیا و تایلند در مکان پنجم لذت‌بخش‌ترین کشورها برای گردشگران معرفی شده و منطقه گردشگری «کانکون» در مکزیک نیز به عنوان جاذبه‌ای با فوق‌العاده‌ترین چشم‌اندازها از سوی کاربران اینترتی انتخاب شده است.

منبع: ایسنا

اسماء بهتاش

من اسماء بهتاش، رئیس هیئت مدیره شرکت بینش فراگیر ارک سفر هستم. دوره کارشناسی رو در رشته مدیریت جهانگردی و دوره کارشناسی ارشد رو در رشته اکوتوریسم دانشگاه تبریز گذروندم. از اوایل تحصیلم به مباحث گردشگری علاقمند شدم و تصمیم گرفتم علاوه بر تحصیل، در این زمینه فعالیت کنم. از این رو، تصمیم خودم رو با تولید محتوای گردشگری برای ضمیمه گردشگری سفرنامه ارک عملی کردم. همچنین به عنوان سردبیر نشریه کوله پشتی، فصلنامه تخصصی گردشگری انجمن علمی جغرافیا و گردشگری دانشگاه تبریز، در کنار هم‌تیمی‌های خوش ذوقم بودم. از سال ۱۳۹۳، کسب و کار ما با عنوان ارک توریسم، وب‌سایت تولید محتوای تخصصی گردشگری، راه اندازی شد. من به مباحث فرهنگی علاقه‌مندم و در مورد فرهنگ تبریز در ارک توریسم می‌نویسم. به زبان‌های فارسی، انگلیسی و ترکی استانبولی مسلطم. راهنمایی تور و اجرای رویدادهای گردشگری از دیگر فعالیت‌های مورد علاقه‌ام هست. از سال ۱۳۹۶ نیز در پروژه یک دقیقه با تبریز با هدف تولید محتوای ویدیویی برای شهر زیبای تبریز همکاری می‌کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.