اتصال زمین و آسمان در زیگورات آینه ای

شیرین عابدینی راد اثری با نام “زیگورات آینه ای” خلق کرده است که در آن زمین و آسمان به هم متصل می شود. این زیگورات آینه ای در ساحلی در سیدنی، محل برگزاری فستیوال هنری Underbelly Arts Festival به نمایش گذاشته شده است.

این هنرمند در خلق اثر خود از آینه استفاده کرده است تا یک پل ارتباطی میان زمین و آسمان برقرار کند.

شیرین عابدینی راد در توضیح این اثر چنین می گوید:

«در این چیدمان از فرم زیگورات های بین النهرین به عنوان منبع الهام استفاده و سعی کردم  با تلفیق این فرم با آینه ها زمین و آسمان را با یکدیگر ارتباط بدهم و این از نظر من استعاره ای خواهد بود از نزدیک تر شدن انسان ها به خدا. زیگورات آینه ای مانند پلکانی است که تلاش می کند واسطه ای باشد برای نزدیکتر کردن طبیعت به انسان و دوران باستان به دنیای امروز.»

 زیگورات آینه ای (5)

زیگورات آینه ای (4)

زیگورات آینه ای (3)

زیگورات آینه ای (1)

اسماء بهتاش

من اسماء بهتاش، رئیس هیئت مدیره شرکت بینش فراگیر ارک سفر هستم. دوره کارشناسی رو در رشته مدیریت جهانگردی و دوره کارشناسی ارشد رو در رشته اکوتوریسم دانشگاه تبریز گذروندم. از اوایل تحصیلم به مباحث گردشگری علاقمند شدم و تصمیم گرفتم علاوه بر تحصیل، در این زمینه فعالیت کنم. از این رو، تصمیم خودم رو با تولید محتوای گردشگری برای ضمیمه گردشگری سفرنامه ارک عملی کردم. همچنین به عنوان سردبیر نشریه کوله پشتی، فصلنامه تخصصی گردشگری انجمن علمی جغرافیا و گردشگری دانشگاه تبریز، در کنار هم‌تیمی‌های خوش ذوقم بودم. از سال ۱۳۹۳، کسب و کار ما با عنوان ارک توریسم، وب‌سایت تولید محتوای تخصصی گردشگری، راه اندازی شد. من به مباحث فرهنگی علاقه‌مندم و در مورد فرهنگ تبریز در ارک توریسم می‌نویسم. به زبان‌های فارسی، انگلیسی و ترکی استانبولی مسلطم. راهنمایی تور و اجرای رویدادهای گردشگری از دیگر فعالیت‌های مورد علاقه‌ام هست. از سال ۱۳۹۶ نیز در پروژه یک دقیقه با تبریز با هدف تولید محتوای ویدیویی برای شهر زیبای تبریز همکاری می‌کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.