کشف استخوان‌های پرنده‌ای غول پیکر در محلات

 خبرگزاری ارک: سید محمد حسینی، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی از کشف استخوان‌های درشت و قدیمی مربوط به پرنده‌ای غول پیکر در شهرستان محلات خبر داد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی گفت: معدنکاران شهرستان محلات روز یکشنبه در حال برداشت سنگ از یک معدن به حفره بزرگی برخورد کردند که در داخل آن تعدادی استخوان درشت و متمایز از استخوان‌های طبیعی انسان و جانوران موجود فعلی مشاهده شد.

حسینی افزود: با اطلاع این موضوع، تیم کارشناسی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به محل اکتشاف در محلات اعزام شد.

وی گفت: بر اساس گزارش‌های اولیه این تیم، استخوان‌های کشف شده مربوط به پرنده‌ای غول پیکر است که بر اثر سیل در حفره سنگی محبوس شده و جان سپرده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی افزود: استخوان‌های کشف شده این جانور غول پیکر برای آزمایش‌های تخصصی و مطالعات دوران‌شناسی به اراک منتقل شده است.

حسینی گفت: در صورت نیاز به تحقیقات بیشتر قطعه‌ای از استخوان‌های این پرنده به آزمایشگاه‌های تهران منتقل خواهد شد.

اسماء بهتاش

من اسماء بهتاش، رئیس هیئت مدیره شرکت بینش فراگیر ارک سفر هستم. دوره کارشناسی رو در رشته مدیریت جهانگردی و دوره کارشناسی ارشد رو در رشته اکوتوریسم دانشگاه تبریز گذروندم. از اوایل تحصیلم به مباحث گردشگری علاقمند شدم و تصمیم گرفتم علاوه بر تحصیل، در این زمینه فعالیت کنم. از این رو، تصمیم خودم رو با تولید محتوای گردشگری برای ضمیمه گردشگری سفرنامه ارک عملی کردم. همچنین به عنوان سردبیر نشریه کوله پشتی، فصلنامه تخصصی گردشگری انجمن علمی جغرافیا و گردشگری دانشگاه تبریز، در کنار هم‌تیمی‌های خوش ذوقم بودم. از سال ۱۳۹۳، کسب و کار ما با عنوان ارک توریسم، وب‌سایت تولید محتوای تخصصی گردشگری، راه اندازی شد. من به مباحث فرهنگی علاقه‌مندم و در مورد فرهنگ تبریز در ارک توریسم می‌نویسم. به زبان‌های فارسی، انگلیسی و ترکی استانبولی مسلطم. راهنمایی تور و اجرای رویدادهای گردشگری از دیگر فعالیت‌های مورد علاقه‌ام هست. از سال ۱۳۹۶ نیز در پروژه یک دقیقه با تبریز با هدف تولید محتوای ویدیویی برای شهر زیبای تبریز همکاری می‌کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.