همایش راهکارهای جذب توریسم در منطقه آزاد اروند برگزار می‌شود

خبرگزاری ارک: عضو اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی آبادان از برگزاری همایش بین‌المللی راهکارهای جذب توریسم و ایجاد جاذبه‌های صنعت گردشگری در منطقه آزاد اروند خبر داد.

غلامحسین غلامعلیان در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: تلاش در راستای ارتقای کمی و کیفی فعالیت‌های هنری و پرورش استعدادهای هنری جوانان بومی آبادان همواره از دغدغه‌های اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی آبادان و سازمان منطقه آزاد اروند بوده است.وی با اشاره به نشست اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی آبادان با مدیر هنری سازمان منطقه آزاد اروند افزود: طی روز‌های گذشته نشستی با مدیر هنری سازمان منطقه آزاد اروند داشتیم که موضوع تشکیل گروه‌های آماتور، حمایت از آنها و ارتقای توانمندی‌های هنری هنرمندان بومی بررسی شد.

عضو اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی آبادان تأکید کرد: در این جلسه مقرر شد با مشارکت سازمان منطقه آزاد اروند، اتاق بازرگانی صنایع، معادن و کشاورزی آبادان و شرکت پالایش نفت آبادان، همایشی بین‌المللی با موضوع راهکارهای جذب توریسم و ایجاد جاذبه‌های صنعت گردشگری در منطقه آزاد اروند برگزار شود.

غلامعلیان در ادامه جذب گردشگر و رونق صنعت توریسم را از زیرساخت‌های مهم نظام اقتصادی دانست و گفت: منطقه ویژه اقتصادی اروند جایگاه مناسبی برای جذب توریسم است و چنانچه این ظرفیت‌ها دیده شود زمینه جهش و رونق اقتصادی در این منطقه فراهم می‌شود.

وی با اشاره به شناورهای فرسوده آبادان تصریح کرد: احیای شناورهای فرسوده یکی از پتانسیل‌های آبادان است، به شکلی که می‌توان از آنها به‌عنوان لنج‌های تفریحی، کافی‌شاپ و اسکله ماهیگیری استفاده شود.

اسماء بهتاش

من اسماء بهتاش، رئیس هیئت مدیره شرکت بینش فراگیر ارک سفر هستم. دوره کارشناسی رو در رشته مدیریت جهانگردی و دوره کارشناسی ارشد رو در رشته اکوتوریسم دانشگاه تبریز گذروندم. از اوایل تحصیلم به مباحث گردشگری علاقمند شدم و تصمیم گرفتم علاوه بر تحصیل، در این زمینه فعالیت کنم. از این رو، تصمیم خودم رو با تولید محتوای گردشگری برای ضمیمه گردشگری سفرنامه ارک عملی کردم. همچنین به عنوان سردبیر نشریه کوله پشتی، فصلنامه تخصصی گردشگری انجمن علمی جغرافیا و گردشگری دانشگاه تبریز، در کنار هم‌تیمی‌های خوش ذوقم بودم. از سال ۱۳۹۳، کسب و کار ما با عنوان ارک توریسم، وب‌سایت تولید محتوای تخصصی گردشگری، راه اندازی شد. من به مباحث فرهنگی علاقه‌مندم و در مورد فرهنگ تبریز در ارک توریسم می‌نویسم. به زبان‌های فارسی، انگلیسی و ترکی استانبولی مسلطم. راهنمایی تور و اجرای رویدادهای گردشگری از دیگر فعالیت‌های مورد علاقه‌ام هست. از سال ۱۳۹۶ نیز در پروژه یک دقیقه با تبریز با هدف تولید محتوای ویدیویی برای شهر زیبای تبریز همکاری می‌کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.