طاق شاه عباسی طبس ,بلندترین,کهنترین و نازکترین سد جهان

هر جا سخن از ترین ها باشد می توان نام و نشانی از ایران و ایرانی یافت حتی وقتی پای سد در میان باید.
۶۰ متر ارتفاع,۱ متر تاج و ۵۵۰سال قدمت لقب مرتفعترین,نازکترین و کهن ترین سد قوسی جهان را برای طاق عباسی به ارمغان آورده است.
طاق-شاه-عباسی-38484-همگردی
طاق. شاه عباسی یا سد. شاه عباسی واقع در دره کانیونی نهرین با بز های حک شده بررویش نگهبان آب از دوره صفویه محکم پابرجاست.
عده ای می گویند نقش بز نشان از پر آبی و زایندگی دارد و برخی می گویند بزها نگهبان آب هستند.
7715_340
طاق شاه عباسی در بهترین مکان دره نهرین نزدیکی روستای تاریخی خرو با قدمت ۷۰۰ سال و چشمه استثنایی آب گرم مرتضی علی (ع) واقع شده است که به نوبه خود مورد توجه گردشگران و طبیعت دوستان می باشد.طاق-شاه-عباسی-103192-همگردی
چشمه آب گرم مرتضی علی (ع)به دلیل جاری بودن آب سرد و گرم همزمان در بیش از ۳۰۰ متر از رود جاری از سد مورد توجه می باشد.

سانلی اشراقی

من سانلی اشراقی، عضو هیئت مدیره شرکت بینش فراگیر ارک سفر هستم. دوره کارشناسی رو در رشته مدیریت جهانگردی و دوره کارشناسی ارشد رو در رشته برنامه ریزی گردشگری دانشگاه تبریز به پایان رسانده ام. از سال 1384 با گذراندن دوره های خبرنگاری به این حرفه علاقه مند شدم و از سال 1386 به طور رسمی وارد این حرفه شدم و با نشریات مختلفی از جمله روزنامه ارک همکاری مستمر داشته ام. پس از آشنایی با پدیده گردشگری علاقمند به تحصیل در این رشته شده و پس از پایان کارشناسی فیزیک هسته ای، به تحصیل در رشته گردشگری پرداختم از اوایل تحصیلم به برقراری ارتباط بین مطبوعات و گردشگری علاقمند بودم و این علاقه من را به سوی فعالیت در این زمینه سوق داد. از این رو، تصمیم خودم رو با تولید محتوا و طراحی و چاپ ضمیمه گردشگری سفرنامه ارک به عنوان سردبیر و مدیر مسئول با همراهی تیم ارک توریسم اجرایی کردم . همچنین به عنوان عضو هیئت تحریره نشریه کوله پشتی، فصلنامه تخصصی گردشگری انجمن علمی جغرافیا و گردشگری دانشگاه تبریز، فعالیت کردم. سال ۱۳۹۳، تیم ارک توریسم در راستای تولید محتوای الکترونیک ، وب‌سایت تولید محتوای تخصصی گردشگری، راه اندازی کرد. زمینه تخصصی من در این گروه مباحث تاریخی میباشد در مورد تاریخ پر رمز و راز تبریز در ارک توریسم می‌نویسم. به زبان‌های فارسی، انگلیسی و ترکی آذربایجانی تسلط دارم. اجرای رویدادهای گردشگری از دیگر زمینه های فعالیت ما در تیم متخصص و جوانمان هست. همچنین از سال ۱۳۹۶ پروژه یک دقیقه با تبریز را با هدف تولید محتوای ویدیویی برای شهر زیبای تبریز دنبال می کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.