شهری عجیب در اسپانیا که زیر سنگ ساخته شده!

تاکنون با شهرهای مختلفی آشنا شده ایم که هرکدام از آن ها ویژگی های منحصر به فرد خود را دارا هستند. در این مطلب شهری را برای شما معرفی می کنیم که در آن می توانید استفاده از عناصر موجود در طبیعت را در معماری مشاهده کنید.

شهری به نام “سیتینیل دی لاس بودگاس” در اسپانیا و در استان کادیز وجود دارد که معماری آن همه را شگفت زده می کند. این شهر کوچک در زیر یک سنگ معلق ساخته شده است.

خیابان های این شهر طراحی خاصی دارد؛ در بعضی خیابان ها بازدیدکنندگان خود را در زیر سنگ معلقی می بینند که گویی در حال سقوط است. در حال قدم زدن در این شهر می توان نمای ساختمان های سنتی را که در زیر یک سنگ قدیمی با پوشش گیاهی خاصی ساخته شده اند، دید.

اسپانیا

اسپانیا

سیتینیل دی لاس بودگاس (6)

سیتینیل دی لاس بودگاس (7)

سیتینیل دی لاس بودگاس (8)

سیتینیل دی لاس بودگاس (9)

سیتینیل دی لاس بودگاس (10)

سیتینیل دی لاس بودگاس (12)

سیتینیل دی لاس بودگاس (13)

سیتینیل دی لاس بودگاس (1)

سیتینیل دی لاس بودگاس (2)

سیتینیل دی لاس بودگاس (3)

اسماء بهتاش

من اسماء بهتاش، رئیس هیئت مدیره شرکت بینش فراگیر ارک سفر هستم. دوره کارشناسی رو در رشته مدیریت جهانگردی و دوره کارشناسی ارشد رو در رشته اکوتوریسم دانشگاه تبریز گذروندم. از اوایل تحصیلم به مباحث گردشگری علاقمند شدم و تصمیم گرفتم علاوه بر تحصیل، در این زمینه فعالیت کنم. از این رو، تصمیم خودم رو با تولید محتوای گردشگری برای ضمیمه گردشگری سفرنامه ارک عملی کردم. همچنین به عنوان سردبیر نشریه کوله پشتی، فصلنامه تخصصی گردشگری انجمن علمی جغرافیا و گردشگری دانشگاه تبریز، در کنار هم‌تیمی‌های خوش ذوقم بودم. از سال ۱۳۹۳، کسب و کار ما با عنوان ارک توریسم، وب‌سایت تولید محتوای تخصصی گردشگری، راه اندازی شد. من به مباحث فرهنگی علاقه‌مندم و در مورد فرهنگ تبریز در ارک توریسم می‌نویسم. به زبان‌های فارسی، انگلیسی و ترکی استانبولی مسلطم. راهنمایی تور و اجرای رویدادهای گردشگری از دیگر فعالیت‌های مورد علاقه‌ام هست. از سال ۱۳۹۶ نیز در پروژه یک دقیقه با تبریز با هدف تولید محتوای ویدیویی برای شهر زیبای تبریز همکاری می‌کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.