حصو، دسر شاهرودی

حصو یک دسر شاهرودی مخصوص ماه رمضان است. در ادامه طرز تهیه حصو را برای شما عزیزان ارائه می دهیم.

مواد لازم:

شیر ۴ پیمانه، شکر ۱ پیمانه، آرد گندم ۴ قاشق غذا خوری، وانیل ۳ قاشق چای خوری، گلاب ۱ قاشق غذا خوری

طرز تهیه:

ابتدا آرد را در یک لیوان شیر سرد حل کرده و به باقی شیر که در حال جوشیدن است اضافه می کنیم. سپس شکر را افزوده و هم می زنیم. وقتی  به غلظت فرنی رسید گلاب و وانیل را ریخته و از روی حرارت بر می داریم. حصو را در ظرف مورد نظر ریخته و در یخچال قرار می دهیم تا ببندد.

* می توانیم دسر را بعد این که از روی حرارت برداشتیم به سه قسمت تقسیم کرده و به دو قسمت از آن زعفران و پودر کاکائو اضافه کنیم.

الناز اشراقی

اسماء بهتاش

من اسماء بهتاش، رئیس هیئت مدیره شرکت بینش فراگیر ارک سفر هستم. دوره کارشناسی رو در رشته مدیریت جهانگردی و دوره کارشناسی ارشد رو در رشته اکوتوریسم دانشگاه تبریز گذروندم. از اوایل تحصیلم به مباحث گردشگری علاقمند شدم و تصمیم گرفتم علاوه بر تحصیل، در این زمینه فعالیت کنم. از این رو، تصمیم خودم رو با تولید محتوای گردشگری برای ضمیمه گردشگری سفرنامه ارک عملی کردم. همچنین به عنوان سردبیر نشریه کوله پشتی، فصلنامه تخصصی گردشگری انجمن علمی جغرافیا و گردشگری دانشگاه تبریز، در کنار هم‌تیمی‌های خوش ذوقم بودم. از سال ۱۳۹۳، کسب و کار ما با عنوان ارک توریسم، وب‌سایت تولید محتوای تخصصی گردشگری، راه اندازی شد. من به مباحث فرهنگی علاقه‌مندم و در مورد فرهنگ تبریز در ارک توریسم می‌نویسم. به زبان‌های فارسی، انگلیسی و ترکی استانبولی مسلطم. راهنمایی تور و اجرای رویدادهای گردشگری از دیگر فعالیت‌های مورد علاقه‌ام هست. از سال ۱۳۹۶ نیز در پروژه یک دقیقه با تبریز با هدف تولید محتوای ویدیویی برای شهر زیبای تبریز همکاری می‌کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.