توصیه‌های ستاد مرکزی خدمات سفر برای سفرهای پایان رمضان

خبرگزاری ارک: رییس ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر بر اطلاع مسافران از امکانات و خدمات استان‌ها در فرصت سفر پایان ماه مبارک رمضان تاکید کرد.

به گزارش ایسنا، مرتضی رحمانی‌موحد یادآور شد: ستاد هماهنگی خدمات سفر بر اساس وظایفی که درباره‌ی مدیریت، هماهنگی و اطلاع‌رسانی خدمات مربوط به سفر و گردشگری در مناسبت‌ها و تعطیلات ملی و مذهبی بر عهده دارد، توصیه‌هایی را برای هموطنان و مسافرن دارد.

وی ادامه داد: به منظور استفاده‌ی بهینه هموطنان عزیز از فرصت تعطیلات پایان ماه مبارک رمضان، دستورالعمل‌های لازم در چارچوب طرح تابستانه سال ۹۴، به ستادهای اجرایی خدمات سفر تمامی استان‌های کشور ابلاغ شده است.

رحمانی‌موحد توصیه کرد: مردم و مسافران عزیز برای مدیریت سفر در تعطیلات مناسبتی و کوتاه مدت، نظیر پایان ماه مبارک رمضان، پیش از سفر از امکانات و خدماتی که در مقاصد و شهرهای میزبان وجود دارد مطلع شوند و با برنامه‌ریزی صحیح و مناسب، سفری آرام و با نشاط را برای خود و خانواده‌شان تنظیم کنند.

وی افزود: همچنین در این رابطه تمامی استان‌های کشور موظف هستند علاوه‌بر افزایش امکانات و خدمات خود در همه عرصه‌های اقامت، پذیرایی، بهداشت و سایر خدمات، اطلاعات دقیق و کامل را در رابطه با امکانات موجود در استان از طریق رسانه‌ها در اختیار مسافران قرار دهند.

رییس ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر ادامه داد: سازمان میراث فرهنگی و معاونت گردشگری از طریق سامانه ۰۹۶۲۹ به صورت شبانه‌روزی و دائمی آماده ارائه اطلاعات و اخبار گردشگری و سفر به هموطنان عزیز است، متقاضیان می‌توانند از طریق این سامانه از وضعیت اقامت و امکانات شهرها و مقاصد مورد نظر خود مطلع شوند.

رحمانی‌موحد یادآور شد: مردم و مسافران عزیز برای جلوگیری از تمرکز در مسیرها و استان‌های خاص، از امکانات و خدمات شهرها و استان‌ها مطلع شوند و به اطلاعیه‌های آتی ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر توجه داشته باشند.

 

نگین متین

من نگین متین اقدم عضو هیئت مدیره شرکت بینش فراگیر ارک سفر و دارای مدرک کارشناسی ارشد اکوتوریسم و کارشناسی مدیریت جهانگردی از دانشگاه تبریز هستم. عاشق سفر و طبیعت هستم به همین دلیل علاقه داشتم رشته‌ام و کارم هم مرتبط با سفر باشه و عمده فعالیت‌هام در زمینه گردشگری هست. اولین فعالیت گردشگری‌ام رو در سال 92 با تولید محتوای گردشگری در ضمیمه گردشگری سفرنامه ارک شروع کردم و بعدها فعالیت‌ام رو در وب سایت تخصصی گردشگری ارک توریسم، نشریه گردشگری کوله پشتی، اجرای رویدادهای گردشگری و پروژه‌ی یک دقیقه با تبریز ادامه دادم و راهنمای رسمی سازمان میراث فرهنگی استان آذربایجان شرقی هستم. کسب و کار ما با عنوان ارک توریسم از سال 93 راه اندازی شد و من به تولید محتوای گردشگری به زبان‌های فارسی، ترکی استانبولی و انگلیسی در این وب سایت 5زبانه می‌پردازم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.