تبدیل قدیمی ترین خانه مسکونی شهرکرد به هتل

خبرگزاری ارک: معاون گردشگری و سرمایه گذاری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی چهارمحال و بختیاری از تغییر کاربری قدیمی ترین خانه مسکونی شهرکرد به هتل خبر داد.

به گزارش ایرنا، حیدر صادقی افزود: خانه آزاده چالشتر با کاربری هتل سنتی برای پذیرایی از گردشگران و مسافران استان آماده شده است.

وی ادامه داد: این هتل سنتی با ۴۰ تخت، نخستین بنای تاریخی استان است که به عنوان واحد اقامتی و پذیرایی راه اندازی شده است.

صادقی بیان کرد: این بنای تاریخی متعلق به دوران قاجاریه به شماره ۱۷۵۹ در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده است.

وی، فضاهای این بنا را شامل قسمت اقامتی، پذیرایی، فضای سبز و رستوران عنوان کرد و افزود: اجرای موسیقی زنده نیز از دیگر برنامه های قابل توجه گردشگران و مسافران است.

چالشتر یکی از مناطق مسکونی شرق شهرکرد است که قدمت قلعه تاریخی این منطقه به دوران قاجار می رسد.

خانه آزاده چالشتر ، قدیمی ترین بنای مسکونی چهارمحال و بختیاری از ۱۲۰۶ هجری قمری است و مهدی خان آزاده چالشتری از شعرا و خوشنویسان سرشناس اواخر دوره های ناصری و مظفری بود.

اسماء بهتاش

من اسماء بهتاش، رئیس هیئت مدیره شرکت بینش فراگیر ارک سفر هستم. دوره کارشناسی رو در رشته مدیریت جهانگردی و دوره کارشناسی ارشد رو در رشته اکوتوریسم دانشگاه تبریز گذروندم. از اوایل تحصیلم به مباحث گردشگری علاقمند شدم و تصمیم گرفتم علاوه بر تحصیل، در این زمینه فعالیت کنم. از این رو، تصمیم خودم رو با تولید محتوای گردشگری برای ضمیمه گردشگری سفرنامه ارک عملی کردم. همچنین به عنوان سردبیر نشریه کوله پشتی، فصلنامه تخصصی گردشگری انجمن علمی جغرافیا و گردشگری دانشگاه تبریز، در کنار هم‌تیمی‌های خوش ذوقم بودم. از سال ۱۳۹۳، کسب و کار ما با عنوان ارک توریسم، وب‌سایت تولید محتوای تخصصی گردشگری، راه اندازی شد. من به مباحث فرهنگی علاقه‌مندم و در مورد فرهنگ تبریز در ارک توریسم می‌نویسم. به زبان‌های فارسی، انگلیسی و ترکی استانبولی مسلطم. راهنمایی تور و اجرای رویدادهای گردشگری از دیگر فعالیت‌های مورد علاقه‌ام هست. از سال ۱۳۹۶ نیز در پروژه یک دقیقه با تبریز با هدف تولید محتوای ویدیویی برای شهر زیبای تبریز همکاری می‌کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.