امید ترکیه به گردشگران ایرانی است

خبرگزاری ارک: در حالی که تعداد گردشگران اروپایی و روس در ترکیه با کاهش محسوسی همراه بوده، شمار گردشگران ایرانی در این کشور با ۳۵ درصد رشد در پنج ماه اول ۲۰۱۵ همراه شده است.

گردشگری ترکیه به دلیل کاهش ورود توریست‌های روس و اروپایی و همچنین شرایط آب‌وهوایی سرد در فصل دشواری به سر می‌برد.

به گزارش (ایسنا)، میزان رزرو هتل‌های ترکیه به دلیل عدم استقبال گردشگران روس و اروپایی، آغاز ماه رمضان و همچنین آب و هوای سرد غیرعادی با کاهشی قابل ملاحظه همراه بوده است.سروری کوراباتیر»، نایب رییس فدراسیون هتل‌داران ترکیه در این‌باره عنوان کرد: نمایندگان بخش گردشگری و هتل‌داران هیچ حمایتی از سوی دولت دریافت نکرده‌اند، چرا که دولت قول حمایت‌های گوناگون را برای جذب گردشگران روس داده بود، اما ما به عنوان نمایندگان گردشگری ترکیه نمی‌دانیم آیا این حمایت‌ها انجام شده و آیا کارساز است یا خیر؟

نایب رئیس هتل‌داران ترکیه در ادامه افزود: تعداد کارکنان فدراسیون به دلیل کاهش تعداد گردشگران در سال گذشته تاکنون از ۴۵۰ به ۳۵۰ نفر کاهش یافته و با ادامه این شرایط حتی مجبور به رساندن کارکنان به ۳۰۰ نفر خواهیم بود.

عثمان آییک»، رئیس فدراسیون هتل‌داران ترکیه با اشاره به کاهش تعداد گردشگران اروپایی اظهار کرد: ما در مقایسه با سال گذشته شاهد ۳۰۰ هزار توریست کمتر در سواحل مدیترانه‌ای آنتالیا بوده‌ایم و این موضوع در استان «Aegean» نیز صادق بوده، چرا که این منطقه نیز در مقایسه با سال گذشته با کاهش ۱۲ درصدی ورود گردشگران روبه‌رو بوده است.

 

همچنین تعداد گردشگران ورودی به استانبول – پایتخت ترکیه – از آغاز سال جدید میلادی تاکنون از کشورهای ایتالیا، روسیه و اسپانیا به ترتیب با افت ۱۷، ۱۶ و ۸ درصدی همراه بوده است.

 

نگین متین

من نگین متین اقدم عضو هیئت مدیره شرکت بینش فراگیر ارک سفر و دارای مدرک کارشناسی ارشد اکوتوریسم و کارشناسی مدیریت جهانگردی از دانشگاه تبریز هستم. عاشق سفر و طبیعت هستم به همین دلیل علاقه داشتم رشته‌ام و کارم هم مرتبط با سفر باشه و عمده فعالیت‌هام در زمینه گردشگری هست. اولین فعالیت گردشگری‌ام رو در سال 92 با تولید محتوای گردشگری در ضمیمه گردشگری سفرنامه ارک شروع کردم و بعدها فعالیت‌ام رو در وب سایت تخصصی گردشگری ارک توریسم، نشریه گردشگری کوله پشتی، اجرای رویدادهای گردشگری و پروژه‌ی یک دقیقه با تبریز ادامه دادم و راهنمای رسمی سازمان میراث فرهنگی استان آذربایجان شرقی هستم. کسب و کار ما با عنوان ارک توریسم از سال 93 راه اندازی شد و من به تولید محتوای گردشگری به زبان‌های فارسی، ترکی استانبولی و انگلیسی در این وب سایت 5زبانه می‌پردازم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.