افتتاح تنها «تله‌کابین آبی و خاکی» کشور در چالیدره مشهد

خبرگزاری ارک: همزمان با عید سعید فطر تنها «تله‌کابین آبی و خاکی» کشور در چالیدره مشهد افتتاح خواهد شد.

در مجموعه چالیدره «ترن کوهستان» راه‌اندازی می‌شود که گردشگران را از پایین به بالای کوهستان می‌رساند.

دستگاه تله‌کابین، تله CH از ایتالیا خریداری شده است که تنها تله آبی و خاکی در کشور به شمار می‌رود و مساحت ۲۳۰ متر را بدون پایه از روی آب رد می‌کند.

چالیدره تنها برج ۳ منظوره در دنیاست که با ۵۰ نفر مسافر روی ارتفاع ۴۰ متری می‌ایستد و توقف می‌کند، سپس می‌چرخد، یعنی حرکت بالا و پایین چرخش در ارتفاع ۴۳ متری و بانجی جامپینگ را همزمان دارد.

این برج تفریحی دارای استاندارد است و در شرق کشور برای اولین بار اجرایی شده است و اکنون در مرحله دکوراسیون داخلی است و تا عید فطر به بهره برداری می‌رسد.

در برج سازی خیلی‌ها وارد شده‌اند، اما در این حوزه علاوه بر اشتغال‌زایی مستقیم و غیر مستقیم برکات زیادی هست که جذب گردشگر را نیز شامل می‌شود.

اسماء بهتاش

من اسماء بهتاش، رئیس هیئت مدیره شرکت بینش فراگیر ارک سفر هستم. دوره کارشناسی رو در رشته مدیریت جهانگردی و دوره کارشناسی ارشد رو در رشته اکوتوریسم دانشگاه تبریز گذروندم. از اوایل تحصیلم به مباحث گردشگری علاقمند شدم و تصمیم گرفتم علاوه بر تحصیل، در این زمینه فعالیت کنم. از این رو، تصمیم خودم رو با تولید محتوای گردشگری برای ضمیمه گردشگری سفرنامه ارک عملی کردم. همچنین به عنوان سردبیر نشریه کوله پشتی، فصلنامه تخصصی گردشگری انجمن علمی جغرافیا و گردشگری دانشگاه تبریز، در کنار هم‌تیمی‌های خوش ذوقم بودم. از سال ۱۳۹۳، کسب و کار ما با عنوان ارک توریسم، وب‌سایت تولید محتوای تخصصی گردشگری، راه اندازی شد. من به مباحث فرهنگی علاقه‌مندم و در مورد فرهنگ تبریز در ارک توریسم می‌نویسم. به زبان‌های فارسی، انگلیسی و ترکی استانبولی مسلطم. راهنمایی تور و اجرای رویدادهای گردشگری از دیگر فعالیت‌های مورد علاقه‌ام هست. از سال ۱۳۹۶ نیز در پروژه یک دقیقه با تبریز با هدف تولید محتوای ویدیویی برای شهر زیبای تبریز همکاری می‌کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.