آسمان‌خراش زیست‌محیطی در مالزی

خبرگزاری ارک: با هدف تامین نیاز اسکان و تامین انرژی با استفاده از انرژی باد و دیگر انرژی‌های طبیعی، یک آسمان‌خراش زیست‌محیطی در مالزی در حال طراحی است که با جمع‌آوری آب باران و نور خورشید، انرژی مورد نیاز خود را تامین می‌کند. به گزارش ایسنا منطقه خراسان، آسمان‌خراش EcoSky living center در کوالالامپور مالزی نه فقط به دلیل استفاده از شیوه‌های فوق، بلکه بخاطر ساختار مقاوم و شیوه های نگهداری آن قابل توجه است. این پروژه شامل سه برج مسکونی است و ساختمان مرکزی آن «قلب سبز» این پروژه نام دارد. برج مرکزی قرار است از ۱۰۰ واحد مغازه، سالن غذاخوری و امکانات سرگرمی و تفریحی برخوردار شود. محوطه ورودی و حیاط آن نیز برای باغ و بوستان طراحی شده که با استفاده از کود کمپوست و استخر بازتابنده، بارور می‌شوند. از دیگر ویژگی‌های این ساختمان سیستم جمع‌آوری آب باران برای آبیاری است. حتی زندگی در خارج از ساختمان مرکزی نیز برای ساکنان بسیار لذت‌بخش خواهد بود. این سه برج مسکونی به یک استخر نزدیک ۵۰ متری ، استخربازی کودکان، محوطه بازی بچه‌ها در کنار یک پنت‌هاوس و باغ‌ مجهز خواهد بود. سیستم تهویه طبیعی و نور روز در تمام پلکان، لابی آسانسورها، راهروها و سرویس‌های بهداشتی به منظور کاهش هزینه‌ها و افزایش کیفیت هوا استفاده خواهد شد.

از دیگر ویژگی‌های جالب این پروژه، باید به پیاده‌روهای مسقف آن اشاره کرد که دسترسی ساکنان برجها را به سیستم‌های حمل و نقل عمومی تسهیل خواهد کرد.

نگین متین

من نگین متین اقدم عضو هیئت مدیره شرکت بینش فراگیر ارک سفر و دارای مدرک کارشناسی ارشد اکوتوریسم و کارشناسی مدیریت جهانگردی از دانشگاه تبریز هستم. عاشق سفر و طبیعت هستم به همین دلیل علاقه داشتم رشته‌ام و کارم هم مرتبط با سفر باشه و عمده فعالیت‌هام در زمینه گردشگری هست. اولین فعالیت گردشگری‌ام رو در سال 92 با تولید محتوای گردشگری در ضمیمه گردشگری سفرنامه ارک شروع کردم و بعدها فعالیت‌ام رو در وب سایت تخصصی گردشگری ارک توریسم، نشریه گردشگری کوله پشتی، اجرای رویدادهای گردشگری و پروژه‌ی یک دقیقه با تبریز ادامه دادم و راهنمای رسمی سازمان میراث فرهنگی استان آذربایجان شرقی هستم. کسب و کار ما با عنوان ارک توریسم از سال 93 راه اندازی شد و من به تولید محتوای گردشگری به زبان‌های فارسی، ترکی استانبولی و انگلیسی در این وب سایت 5زبانه می‌پردازم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.