یزد، رکورددار ثبت آثار تاریخی غیرمنقول در کشور

استان یزد رتبه نخست ثبت آثار غیرمنقول در فهرست آثار ملی کشور را بین ۳۱ استان کسب کرد.

دفتر ثبت آثار، حفظ و احیای میراث معنوی و طبیعی در سازمان میراث فرهنگی اعلام کرد: استان یزد به‌عنوان نخستین استان در حوزه ثبت آثار غیرمنقول در فهرست آثار ملی کشور معرفی شده است. استان یزد ۳۱اثر غیرمنقول در فهرست آثار ملی دارد و ۱۶اثر تاریخی این استان نیز توسط کمیته ملی ثبت و حریم واجد ارزش ثبت در فهرست آثار ملی کشور شناخته شده است.

براساس آنچه پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان میراث فرهنگی اعلام کرده است، فرهاد نظری مدیرکل دفتر ثبت آثار، حفظ و احیای میراث معنوی و طبیعی نیز در نامه‌ای از محمدمهدی شرافت، مدیرکل میراث فرهنگی استان یزد به‌دلیل تلاش برای صیانت از آثار ملی کشور تقدیر کرد.

اسماء بهتاش

من اسماء بهتاش، رئیس هیئت مدیره شرکت بینش فراگیر ارک سفر هستم. دوره کارشناسی رو در رشته مدیریت جهانگردی و دوره کارشناسی ارشد رو در رشته اکوتوریسم دانشگاه تبریز گذروندم. از اوایل تحصیلم به مباحث گردشگری علاقمند شدم و تصمیم گرفتم علاوه بر تحصیل، در این زمینه فعالیت کنم. از این رو، تصمیم خودم رو با تولید محتوای گردشگری برای ضمیمه گردشگری سفرنامه ارک عملی کردم. همچنین به عنوان سردبیر نشریه کوله پشتی، فصلنامه تخصصی گردشگری انجمن علمی جغرافیا و گردشگری دانشگاه تبریز، در کنار هم‌تیمی‌های خوش ذوقم بودم. از سال ۱۳۹۳، کسب و کار ما با عنوان ارک توریسم، وب‌سایت تولید محتوای تخصصی گردشگری، راه اندازی شد. من به مباحث فرهنگی علاقه‌مندم و در مورد فرهنگ تبریز در ارک توریسم می‌نویسم. به زبان‌های فارسی، انگلیسی و ترکی استانبولی مسلطم. راهنمایی تور و اجرای رویدادهای گردشگری از دیگر فعالیت‌های مورد علاقه‌ام هست. از سال ۱۳۹۶ نیز در پروژه یک دقیقه با تبریز با هدف تولید محتوای ویدیویی برای شهر زیبای تبریز همکاری می‌کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.