عجیب ترین مکان هایی که لانه پرندگان شده اند!

مکان های عجیبی را که در ادامه مطلب خواهید دید، به لانه پرندگان تبدیل شده اند. این تصاویر نشان گر سازگاری پرندگان با محیط اطراف خود است. اگرچه همه پرندگان برای خود لانه نمی سازند اما بیشتر آن ها به دنبال مکانی امن برای تخمگذاری هستند.

تا همین اواخر اعتقاد بر این بود که ساخت لانه ها صرفا از مهارت ذاتی پرندگان است اما مطالعات اخیر نشان می دهد که پرندگان می توانند با یادگیری، مهارت خود را بهبود بخشند.

لانه هایی که توسط انسان ها ساخته شده اند، حداقل از قرن ۱۵-۱۶ وجود داشته است. همانطور که کشاورزی و شهرنشینی، محیط زیست را از طریق جنگل زدایی تغییر داده، تعداد لانه های طبیعی نیز کاهش پیدا کرده است. لانه هایی که در تصاویر زیر مشاهده خواهید کرد، دلگرمی تمام افردی است که دغدغه حفط محیط زیست و طبیعت را دارند.

کبوتر (2)

کبوتر (3)

کبوتر (4)

کبوتر (5)

کبوتر (8)

کبوتر (11)

کبوتر (12)

;بوتر (13)

کبوتر (14)

کبوتر (16)

کبوتر (17)

کبوتر (19)

کبوتر (6)

کبوتر (7)

کبوتر (9)

کبوتر (10)

کبوتر (15)

لانه‌کبوتر (20)

کبوتر (18)

اسماء بهتاش

من اسماء بهتاش، رئیس هیئت مدیره شرکت بینش فراگیر ارک سفر هستم. دوره کارشناسی رو در رشته مدیریت جهانگردی و دوره کارشناسی ارشد رو در رشته اکوتوریسم دانشگاه تبریز گذروندم. از اوایل تحصیلم به مباحث گردشگری علاقمند شدم و تصمیم گرفتم علاوه بر تحصیل، در این زمینه فعالیت کنم. از این رو، تصمیم خودم رو با تولید محتوای گردشگری برای ضمیمه گردشگری سفرنامه ارک عملی کردم. همچنین به عنوان سردبیر نشریه کوله پشتی، فصلنامه تخصصی گردشگری انجمن علمی جغرافیا و گردشگری دانشگاه تبریز، در کنار هم‌تیمی‌های خوش ذوقم بودم. از سال ۱۳۹۳، کسب و کار ما با عنوان ارک توریسم، وب‌سایت تولید محتوای تخصصی گردشگری، راه اندازی شد. من به مباحث فرهنگی علاقه‌مندم و در مورد فرهنگ تبریز در ارک توریسم می‌نویسم. به زبان‌های فارسی، انگلیسی و ترکی استانبولی مسلطم. راهنمایی تور و اجرای رویدادهای گردشگری از دیگر فعالیت‌های مورد علاقه‌ام هست. از سال ۱۳۹۶ نیز در پروژه یک دقیقه با تبریز با هدف تولید محتوای ویدیویی برای شهر زیبای تبریز همکاری می‌کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.