عجایب هفت‌گانه در آنتالیا

خبرگزاری ارک: نهمین جشنواره بین‌المللی مجسمه‌های شنی در آنتالیا به زودی آغاز به کار می‌کند.

به گزارش ایسنا، شهر آنتالیای ترکیه تا چند روز آینده میزبان جشنواره بین‌المللی مجسمه‌های شنی خواهد بود.

در این رویداد هنری و تفریحی کشور ترکیه برای نهمین‌بار میزبان مجسمه‌های زیبا و عظیم‌الجثه شنی خواهد بود. این فستیوال با تم عجایب هفت‌گانه جهان و اساطیر برپا خواهد شد.

۲۲ مجسمه‌ساز از ۹ کشور جهان با بیش از ۱۰ تن شن صدها مجسمه غول‌پیکر در ساحل لارا بنا می‌کنند.

به گزارش حریت دیلی نیوز، این جشنواره به طور رسمی روز ۱۳ ژوئن کار خود را آغاز می‌کند.

باغ‌های معلق بابل (حدائق‌المعلقه)، معبد آرتمیس، مجسمه ابوالهول و اهرام ثلاثه مصر از جمله عجایب هفت‌گانه هستند که نمونه مشابه‌شان در این فستیوال روبروی چشم تماشاگران قرار می‌گیرد. کارلیس و مایجا پانکوله اهل کشور لتونی از جمله هنرمندان حاضر در این جشنواره هستند که طی ۱۰ روز با حدود ۱۰۰۰ تن شن مجسمه اهرام ثلاثه را خلق کرده‌اند.

اسماء بهتاش

من اسماء بهتاش، رئیس هیئت مدیره شرکت بینش فراگیر ارک سفر هستم. دوره کارشناسی رو در رشته مدیریت جهانگردی و دوره کارشناسی ارشد رو در رشته اکوتوریسم دانشگاه تبریز گذروندم. از اوایل تحصیلم به مباحث گردشگری علاقمند شدم و تصمیم گرفتم علاوه بر تحصیل، در این زمینه فعالیت کنم. از این رو، تصمیم خودم رو با تولید محتوای گردشگری برای ضمیمه گردشگری سفرنامه ارک عملی کردم. همچنین به عنوان سردبیر نشریه کوله پشتی، فصلنامه تخصصی گردشگری انجمن علمی جغرافیا و گردشگری دانشگاه تبریز، در کنار هم‌تیمی‌های خوش ذوقم بودم. از سال ۱۳۹۳، کسب و کار ما با عنوان ارک توریسم، وب‌سایت تولید محتوای تخصصی گردشگری، راه اندازی شد. من به مباحث فرهنگی علاقه‌مندم و در مورد فرهنگ تبریز در ارک توریسم می‌نویسم. به زبان‌های فارسی، انگلیسی و ترکی استانبولی مسلطم. راهنمایی تور و اجرای رویدادهای گردشگری از دیگر فعالیت‌های مورد علاقه‌ام هست. از سال ۱۳۹۶ نیز در پروژه یک دقیقه با تبریز با هدف تولید محتوای ویدیویی برای شهر زیبای تبریز همکاری می‌کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.