رودخانه رنگین کمان کانو کریستال، زیباترین رودخانه جهان

رودخانه کانو کریستال کلمبیا یک پدیده بیولوژیکی منحصر به فرد است که همچون نگینی در سرانیا لا ماکارنا می درخشد.

رودخانه کانو کریستال از جنوب رشته کوه های ماکارنا سرچشمه گرفته و تا رود گوایمبرو امتداد دارد. طول این رودخانه کمتر از ۱۰۰ کیلومتر بوده و عرض آن ۲۰ متر است.

رودخانه کانو کریستال “رودخانه پنج رنگ” نیز نامیده می شود که دلیل آن وجود رنگ های زرد، سبز، سیاه، آبی و قرمز در آب رودخانه است. این رنگ ها، مواد زائدی است که توسط تعداد زیادی جلبک تولید شده اند. در هر فصل از سال، بعضی از رنگ ها بیشتر از سایر رنگ ها خودنمایی می کنند.

در فصل تابستان، آفتاب گیاه ماکارانیا کلاویرا را خشک کرده و باعث می شود رودخانه سرخ رنگ دیده شود. جلبک های دیگری هم هستند که رنگ های زرد، سبز، سیاه و فیروزه ای ایجاد می کنند.

رشته های طولانی جلبکی به نام کلاویا ماکاریننس به رنگ های بنفش، صورتی، قرمز، و اگر هوا زیاد آفتابی نباشد، سبز، که تنها در اینجا رشد می کند، کف رودخانه را فرش کرده و زیر فشار آب به این سو و آن سو می روند. در نواحی عمیق تر نیز گودی های طبیعی، چاه هایی گرد و رنگارنگ به وجود می آورند.

آب این رودخانه رنگارنگ به قدری صاف است که کف آن به راحتی دیده می شود اما گفتنی است که به دلیل ویژگی های منحصر به فرد رودخانه کانو کریستال هیچ گونه ماهی در آن زندگی نمی کند.

بهترین زمان برای مشاهده زیباترین رودخانه جهان، خرداد تا آبان است زیرا در فصل گرما رودخانه رنگارنگ شده و جلوه خاصی را به نمایش می گذارد.

برای رفتن به این رودخانه و مشاهده زیباترین نقاشی طبیعت، باید از طریق هوایی از ویلویسنسیو به ماکارنا رفته و سپس سوار قایق شوید و در نهایت در کوره راه ها پیاده روی کنید.

 رودخانه‌کانوکریستال (1)

رودخانه‌کانوکریستال (2)

رودخانه‌کانوکریستال (3)

رودخانه‌کانوکریستال (4)

رودخانه‌کانوکریستال (6)

رودخانه‌کانوکریستال (7)

رودخانه‌کانوکریستال (8)

رودخانه‌کانوکریستال (9)

رودخانه‌کانوکریستال (10)

رودخانه‌کانوکریستال (11)

رودخانه‌کانوکریستال (12)

رودخانه‌کانوکریستال (13)

رودخانه‌کانوکریستال (14)

رودخانه‌کانوکریستال (15)

رودخانه‌کانوکریستال (16)

اسماء بهتاش

من اسماء بهتاش، رئیس هیئت مدیره شرکت بینش فراگیر ارک سفر هستم. دوره کارشناسی رو در رشته مدیریت جهانگردی و دوره کارشناسی ارشد رو در رشته اکوتوریسم دانشگاه تبریز گذروندم. از اوایل تحصیلم به مباحث گردشگری علاقمند شدم و تصمیم گرفتم علاوه بر تحصیل، در این زمینه فعالیت کنم. از این رو، تصمیم خودم رو با تولید محتوای گردشگری برای ضمیمه گردشگری سفرنامه ارک عملی کردم. همچنین به عنوان سردبیر نشریه کوله پشتی، فصلنامه تخصصی گردشگری انجمن علمی جغرافیا و گردشگری دانشگاه تبریز، در کنار هم‌تیمی‌های خوش ذوقم بودم. از سال ۱۳۹۳، کسب و کار ما با عنوان ارک توریسم، وب‌سایت تولید محتوای تخصصی گردشگری، راه اندازی شد. من به مباحث فرهنگی علاقه‌مندم و در مورد فرهنگ تبریز در ارک توریسم می‌نویسم. به زبان‌های فارسی، انگلیسی و ترکی استانبولی مسلطم. راهنمایی تور و اجرای رویدادهای گردشگری از دیگر فعالیت‌های مورد علاقه‌ام هست. از سال ۱۳۹۶ نیز در پروژه یک دقیقه با تبریز با هدف تولید محتوای ویدیویی برای شهر زیبای تبریز همکاری می‌کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.