علیرضا ترحمی هرندی، رییس مرکز فناوری اطلاعات، ارتباطات و تحول اداری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از راه‌اندازی سایت بازدید مجازی پایگاه‌های میراث‌ جهانی خبر داد.

علیرضا ترحمی هرندی گفت: این اقدام به منظور ارائه خدمات گردشگری به صورت مجازی صورت گرفته است که لینک بازدید مجازی پایگاه‌های میراث‌ جهانی بر روی پورتال سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به آدرس ichto.ir برای علاقه‌مندان قابل دسترسی است.

ترحمی با اشاره به ویژگی استفاده از تکنولوژی مستند پانارامیک در طراحی این بازدید مجازی تصریح کرد: این ویژگی‌ها علاوه بر امکان بازدید برای مخاطبان به آن ها این امکان را می‌دهد تا در هر نقطه قابل بازدید به همراه راهنما توضیح مربوط به آن نقطه را داشته باشند و با ویژگی‌های اثر ثبت شده آشنا شوند.

رییس مرکز فناوری اطلاعات میراث فرهنگی افزود: سرعت بالای نمایش نقاط معرفی شده از دیگر ویژگی‌های این بازدید مجازی است که نیاز به اینترنت پرسرعت را رفع می‌کند و بازدیدکنندگان می‌توانند از طریق گوشی‌های هوشمند تلفن همراه از پایگاه‌های میراث‌ جهانی دیدن کنند.

وی همچنین گفت: بازدید مجازی از پایگاه‌های میراث فرهنگی در اعیاد شعبانیه رایگان است و با توجه به زیرساخت‌های طراحی شده در سازمان میراث فرهنگی در آینده پایگاه‌های ملی و موزه‌های کشور هم به این مجموعه اضافه می‌شود.

ترحمی اظهار داشت: در آینده نزدیک امکان بازدید برای افرادی که مسلط به زبان انگلیسی هستند در این سایت فراهم خواهد شد.

دسته بندی ها : اخبار گردشگری

دیدگاه خود را بنویسید


Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.