راه اندازی سایت بازدید مجازی از پایگاه‌های میراث‌ جهانی

علیرضا ترحمی هرندی، رییس مرکز فناوری اطلاعات، ارتباطات و تحول اداری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از راه‌اندازی سایت بازدید مجازی پایگاه‌های میراث‌ جهانی خبر داد.

علیرضا ترحمی هرندی گفت: این اقدام به منظور ارائه خدمات گردشگری به صورت مجازی صورت گرفته است که لینک بازدید مجازی پایگاه‌های میراث‌ جهانی بر روی پورتال سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به آدرس ichto.ir برای علاقه‌مندان قابل دسترسی است.

ترحمی با اشاره به ویژگی استفاده از تکنولوژی مستند پانارامیک در طراحی این بازدید مجازی تصریح کرد: این ویژگی‌ها علاوه بر امکان بازدید برای مخاطبان به آن ها این امکان را می‌دهد تا در هر نقطه قابل بازدید به همراه راهنما توضیح مربوط به آن نقطه را داشته باشند و با ویژگی‌های اثر ثبت شده آشنا شوند.

رییس مرکز فناوری اطلاعات میراث فرهنگی افزود: سرعت بالای نمایش نقاط معرفی شده از دیگر ویژگی‌های این بازدید مجازی است که نیاز به اینترنت پرسرعت را رفع می‌کند و بازدیدکنندگان می‌توانند از طریق گوشی‌های هوشمند تلفن همراه از پایگاه‌های میراث‌ جهانی دیدن کنند.

وی همچنین گفت: بازدید مجازی از پایگاه‌های میراث فرهنگی در اعیاد شعبانیه رایگان است و با توجه به زیرساخت‌های طراحی شده در سازمان میراث فرهنگی در آینده پایگاه‌های ملی و موزه‌های کشور هم به این مجموعه اضافه می‌شود.

ترحمی اظهار داشت: در آینده نزدیک امکان بازدید برای افرادی که مسلط به زبان انگلیسی هستند در این سایت فراهم خواهد شد.

اسماء بهتاش

من اسماء بهتاش، رئیس هیئت مدیره شرکت بینش فراگیر ارک سفر هستم. دوره کارشناسی رو در رشته مدیریت جهانگردی و دوره کارشناسی ارشد رو در رشته اکوتوریسم دانشگاه تبریز گذروندم. از اوایل تحصیلم به مباحث گردشگری علاقمند شدم و تصمیم گرفتم علاوه بر تحصیل، در این زمینه فعالیت کنم. از این رو، تصمیم خودم رو با تولید محتوای گردشگری برای ضمیمه گردشگری سفرنامه ارک عملی کردم. همچنین به عنوان سردبیر نشریه کوله پشتی، فصلنامه تخصصی گردشگری انجمن علمی جغرافیا و گردشگری دانشگاه تبریز، در کنار هم‌تیمی‌های خوش ذوقم بودم. از سال ۱۳۹۳، کسب و کار ما با عنوان ارک توریسم، وب‌سایت تولید محتوای تخصصی گردشگری، راه اندازی شد. من به مباحث فرهنگی علاقه‌مندم و در مورد فرهنگ تبریز در ارک توریسم می‌نویسم. به زبان‌های فارسی، انگلیسی و ترکی استانبولی مسلطم. راهنمایی تور و اجرای رویدادهای گردشگری از دیگر فعالیت‌های مورد علاقه‌ام هست. از سال ۱۳۹۶ نیز در پروژه یک دقیقه با تبریز با هدف تولید محتوای ویدیویی برای شهر زیبای تبریز همکاری می‌کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.