دومین جشنواره فرهنگی هنری یک روز با حیدربابای شهریار آغازبه کار کرد

دومین جشنواره فرهنگی هنری یک روز با حیدربابای شهریار در روستای خشکناب زادگاه استاد سیدمحمدحسین شهریار آغاز به کار کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی، دومین جشنواره فرهنگی هنری یک روز با حیدربابای شهریار بیست و دوم خردادماه با حضور مسوولان و مدیران استانی و بیش از پانصد ادیب و هنرمند از رشته‌های مختلف در زادگاه استاد سیدمحمدحسین شهریار آغاز به کار کرد.

براساس این گزارش، جشنواره یاد شده در جهت شناخت و درک هرچه بیشتر اشعار و افکار استاد شهریار و ایجاد ارتباط عمیق تر و عاطفی تر با استاد و اثر منظوم و منحصر به فرد وی  «حیدربابایه سلام» و  همچنین با هدف ایجاد همدلی و همفکری میان هنرمندان و تاثیرپذیری آنان از یکدیگر و فراهم آوردن فرصت و فضای فرهنگی مناسب جهت تبادل اطلاعات اندیشمندان، پژوهشگران و هنرمندان برگزار شده است.

سوژه‌پردازی از مضامین ناب اشعار و همچنین حیات فرهنگی استاد شهریار توسط هنرمندان در رشته‌های مختلف فرهنگی و هنری از دیگر اهداف برگزاری جشنواره‌ی فرهنگی هنری حیدربابا است.

گفتنی است دومین جشنواره فرهنگی هنری حیدربابا توسط اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی با همکاری استانداری آذربایجان‌شرقی، انجمن ادبی تبریز، سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان، فرمانداری بستان آباد، بخشداری تیکمه داش، نیروی انتظامی بستان آباد، سپاه بستان‌ آباد، شهرداری بستان آباد، شهرداری تیکمه داش، انجمن ادبی استاد شهریار بستان آباد و سایر انجمن‌های فرهنگی هنری و ادبی استان در روستای خشکناب زادگاه استاد سیدمحمدحسین شهریار در حال برگزاری است.

اسماء بهتاش

من اسماء بهتاش، رئیس هیئت مدیره شرکت بینش فراگیر ارک سفر هستم. دوره کارشناسی رو در رشته مدیریت جهانگردی و دوره کارشناسی ارشد رو در رشته اکوتوریسم دانشگاه تبریز گذروندم. از اوایل تحصیلم به مباحث گردشگری علاقمند شدم و تصمیم گرفتم علاوه بر تحصیل، در این زمینه فعالیت کنم. از این رو، تصمیم خودم رو با تولید محتوای گردشگری برای ضمیمه گردشگری سفرنامه ارک عملی کردم. همچنین به عنوان سردبیر نشریه کوله پشتی، فصلنامه تخصصی گردشگری انجمن علمی جغرافیا و گردشگری دانشگاه تبریز، در کنار هم‌تیمی‌های خوش ذوقم بودم. از سال ۱۳۹۳، کسب و کار ما با عنوان ارک توریسم، وب‌سایت تولید محتوای تخصصی گردشگری، راه اندازی شد. من به مباحث فرهنگی علاقه‌مندم و در مورد فرهنگ تبریز در ارک توریسم می‌نویسم. به زبان‌های فارسی، انگلیسی و ترکی استانبولی مسلطم. راهنمایی تور و اجرای رویدادهای گردشگری از دیگر فعالیت‌های مورد علاقه‌ام هست. از سال ۱۳۹۶ نیز در پروژه یک دقیقه با تبریز با هدف تولید محتوای ویدیویی برای شهر زیبای تبریز همکاری می‌کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.