خبرگزاری ارک: به دلیل عملیات راهسازی که ۱۷ ماه پیش صورت گرفت، بخشی از محدوده « کهنه ماسوله » که در این مسیر، تپه‌های تاریخی هم وجود داشتند، تخریب شد و اداره میراث فرهنگی بعد از پیگیری‌های لازم توانست این عملیات راه سازی را متوقف و این محدوده را تعیین حدود کند، اما شب گذشته بار دیگر این شرکت راه‌سازی شروع به تخریب محدوده محوطه کرد که با شکایت میراث فرهنگی و حکم دادستانی؛ جلوی این کار دوباره گرفته شد.

مصطفی پورعلی، مدیر پایگاه « کهنه ماسوله »، درباره تخریب سیم‌خاردار و پایه‌های فلزی که تعیین محدوده کرده بوده‌اند، بیان کرد: خدا را شکر ماموران یگان حفاظت که در این منطقه مستقر بودند، به محض مشاهده این اتفاق که عصر دیروز رخ داد پیگیر اقدامات لازم شدند و در حال حاضر با حکم دادستان برای تجدید ایجاد حصار به منطقه «کهنه ماسوله» می‌رویم.

وی افزود: در حال حاضر کار متوقف شده و ما برای ایجاد حصار به سمت آن منطقه می‌رویم تا اقدامات دیگر از طریق دستورات قضایی پیگیری شود.

پورعلی ادامه داد: به هرحال یک‌سری افراد هستند که هر کاری هم انجام دهیم به اهداف سوء خود مبادرت می‌کنند. از اقدامات پیشگیرانه ما این است که آن محدوده را حصارکشی کنیم که پیش از این هم چنین کاری را انجام داده بودیم.

وی گفت: به محض حصارکشی مجدد، تصاویر آن را در اختیار شما قرار می‌دهیم.

گفتنی است که « کهنه ماسوله » در ۱۴ کیلومتری شمال غربی ماسوله قرار دارد و مردم ماسوله در گذشته در این محل ساکن بوده‌اند. در پی کاوش‌هایی که سال‌های گذشته صورت گرفته، این محوطه به عنوان یکی از مراکز مهم در زمینه فلزکاری اهمیت ویژه‌ای پیدا کرد، به همین دلیل «کهنه ماسوله» در سال ۸۵ در فهرست میراث ملی ایران ثبت شد.

دسته بندی ها : اخبار گردشگری

دیدگاه خود را بنویسید


Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.