دختر ۹‌ساله‌ای که برای مردم بی‌خانمان پناهگاه می‌سازد

هایلی فورت، دختر ۹ ساله ای است که کارهای زیادی را برای کمک به مردم بی‌خانمان و نیازمند انجام داده است. این دختر جوان وقت آزاد خود را برای ساخت پناهگاه هایی برای نیازمندان صرف می کند و حتی برای آن ها مواد غذایی کاشته و لوازم بهداشتی فراهم می کند.

زمانی که فورت ۵ سال داشت، از مادرش،میراندا، خواست که به مردی بی‌خانمان در واشنگتن کمک کنند و مادرش قبول کرد. در حال حاضر این مادر و دختر برای کمک به نیازمندان کار می کنند. هایلی معتقد است که هر کس باید مکانی برای زندگی داشته باشد.

هدف امسال فورت، کاشت و برداشت ۱۱۳ کیلوگرم مواد غذایی، ساخت ۱۲ پناهگاه و ارائه اقلام بهداشتی و آرایشی برای هزاران نفر است.

هزینه ساخت هر پناهگاه حدود ۳۰۰ دلار است. این پناهگاه های مسقف و پنجره دار با مساحت ۲٫۴×۱٫۲ متر، از پالت چوبی عایق دار ساخته شده و چرخ دار است، به گونه ای که به راحتی می توان تغییر مکان داد.

helping-homeless-shelter-9-year-old-girl-harvest-hailey-fort-2

helping-homeless-shelter-9-year-old-girl-harvest-hailey-fort-3

helping-homeless-shelter-9-year-old-girl-harvest-hailey-fort-4

helping-homeless-shelter-9-year-old-girl-harvest-hailey-fort-5

helping-homeless-shelter-9-year-old-girl-harvest-hailey-fort-7

helping-homeless-shelter-9-year-old-girl-harvest-hailey-fort-8

helping-homeless-shelter-9-year-old-girl-harvest-hailey-fort-10

helping-homeless-shelter-9-year-old-girl-harvest-hailey-fort-11

hd

اسماء بهتاش

من اسماء بهتاش، رئیس هیئت مدیره شرکت بینش فراگیر ارک سفر هستم. دوره کارشناسی رو در رشته مدیریت جهانگردی و دوره کارشناسی ارشد رو در رشته اکوتوریسم دانشگاه تبریز گذروندم. از اوایل تحصیلم به مباحث گردشگری علاقمند شدم و تصمیم گرفتم علاوه بر تحصیل، در این زمینه فعالیت کنم. از این رو، تصمیم خودم رو با تولید محتوای گردشگری برای ضمیمه گردشگری سفرنامه ارک عملی کردم. همچنین به عنوان سردبیر نشریه کوله پشتی، فصلنامه تخصصی گردشگری انجمن علمی جغرافیا و گردشگری دانشگاه تبریز، در کنار هم‌تیمی‌های خوش ذوقم بودم. از سال ۱۳۹۳، کسب و کار ما با عنوان ارک توریسم، وب‌سایت تولید محتوای تخصصی گردشگری، راه اندازی شد. من به مباحث فرهنگی علاقه‌مندم و در مورد فرهنگ تبریز در ارک توریسم می‌نویسم. به زبان‌های فارسی، انگلیسی و ترکی استانبولی مسلطم. راهنمایی تور و اجرای رویدادهای گردشگری از دیگر فعالیت‌های مورد علاقه‌ام هست. از سال ۱۳۹۶ نیز در پروژه یک دقیقه با تبریز با هدف تولید محتوای ویدیویی برای شهر زیبای تبریز همکاری می‌کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.