معاون گردشگری کشور بر لزوم تدوین بسته‌های جدید گردشگری که دارای تنوع و تکثر بوده و فراگیری مناسبی را داشته باشد، با هدف توسعه این صنعت، در تمام استان‌ها تاکید کرد.

به گزارش ایسنا ، مرتضی رحمانی‌موحد در نشست هم‌اندیشی مدیران کل میراث فرهنگی ۵ استان کشور در شیراز گفت: تعیین و مدیریت هدفمند مسیرهای گردشگری با هدف توزیع سفر و معرفی جاذبه‌های کمتر شناخته شده از اولویت‌های سازمان میراث فرهنگی کشور است.

وی با بیان اینکه تاکنون تورسازی تنها در تهران انجام می‌شد و سایر استان‌ها از این برنامه‌ها منتفع می‌شدند، گفت: اکنون هر استان باید تور و بسته‌های سفر در راستای سیاست‌های جذب گردشگر اقدام کند.

این مقام مسئول با تاکید بر اینکه تورهای تعریف شده از سوی هر استان می‌تواند سایر استان‌ها را نیز منتفع کند، گفت: تورهای جدید گردشگری باید متناسب با ذائقه و سلیقه و گردشگران تعریف شود .

او لزوم تغییر رویکردها به گردشگری را یکی از ملزومات در تعریف و تدوین تورها دانست و اجرایی شدن مطالب بررسی و مطرح شده در جلسات هم‌اندیشی را زمینه ساز بهبود وضعیت گردشگری و ایرانگردی عنوان کرد.

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی با تاکید بر لزوم حضور و فعالیت همه فعالان حوزه گردشگری در بخش‌های خصوصی و دولتی برای اخذ تصمیم‌های تاثیرگذار در این عرصه،‌ مشارکت جدی‌تر دستگاه‌های مرتبط با صنعت گردشگری از جمله حمل و نقل، امداد، اماکن، امنیت گردشگران را ضرورتی برای رسیدن به موفقیت دانست.

رحمانی‌موحد همچنین گفت: با توجه به مباحث مطرح شده در این نشست چهار سرفصل اصلی در تدوین تقویم و بسته‌های جدید برای پنج استان فارس، اصفهان،‌ یزد،‌ چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویر احمد، به‌صورت منطقه‌ای تعریف می‌شود.

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی خاطرنشان کرد: چهار جاذبه کلیدی زیارت، طبیعت، فرهنگی تاریخی، آداب و رسوم باید در بسته‌های گردشگری جدید پیش‌بینی و تلفیق این موارد سبب رضایت تمام سلیقه‌ها ‌شود.

وی همچنین با اشاره به اینکه اقلیم نیز در تعریف این بسته‌ها دخالت و تأثیر دارد گفت:‌ بسته‌های سفر و تورهای گردشگری باید به گونه‌ای طراحی و تعریف شود که توزیع مناسب سفر در طول سال را در برداشته باشد نه اینکه تنها برای فصول خاصی از سال تعریف شود.

دسته بندی ها : اخبار گردشگری

دیدگاه خود را بنویسید


Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.