بسته‌های جدید سفر عتبات برای ماه رمضان

خبرگزاری ارک: مدیرکل امور عتبات سازمان حج و زیارت از ارائه بسته‌های ۱۴ تا ۲۳ شبه به زائران کربلای معلی در ماه رمضان و برای نخستین‌بار خبر داد.

به گزارش ایسنا، محسن نظافتی با اعلام این خبر گفت: با توجه به درخواست‌های مردمی و هماهنگی‌های انجام شده با طرف عراقی، زائران کربلای معلی می‌توانند امسال برای نخستین‌بار در ماه مبارک رمضان بجای هشت شب، در قالب بسته‌های ۱۴ و ۲۳ شبه به عتبات عالیات سفر کنند.

وی گفت: همچنین برخلاف سال‌های گذشته که اعزام زائران از نیمه ماه مبارک رمضان صورت می‌گرفت، امسال اعزام زائران از ابتدای ماه مبارک آغاز خواهد شد.

نظافتی درباره بسته‌های ۱۴ شبه اعزام زائران تصریح کرد: در این طرح، زائران ۱۱ شب را در کربلا و بقیه زمان خود را در نجف و کاظمین سپری خواهند کرد.

وی همچنین با اشاره به بسته‌های ۲۳ شبه افزود: در این اعزام زائران ۱۱ شب را در کربلا و ۱۱ شب را در نجف و بقیه زمان خود را در کاظمین خواهند گذراند.

مدیرکل امور عتبات سازمان حج و زیارت با اشاره به اعزام مورد نیاز پزشک به عتبات عالیات نیز گفت: پزشکان زن و مرد در قالب استانداردهای موجود به همراه زائران به کربلا سفر خواهند کرد.

وی افزود: همچنین طبخ غذا، ارایه خدمات درمانی و غیره نیز برای مدت یادشده پیش بینی و در نظر گرفته شده است.

نظافتی با تاکید بر اینکه اعزام زائران طبق روال بصورت زمینی و هوایی انجام خواهد گرفت، گفت: هزینه سفر بصورت زمینی یک میلیون و ۵۹۰ تا یک میلیون و ۶۸۵ هزار تومان برای بسته‌های ۱۴ شبه و دو میلیون و ۳۲۰ تا دو میلیون ۴۷۰ هزار تومان برای بسته‌های ۲۳ شبه در نظر گرفته شده است.

وی خاطرنشان کرد: برای بسته‌های ۱۴ شبه هوایی نیز رقم یک میلیون و ۹۳۴ هزار تومان تا دو میلیون و ۲۳ هزار تومان پیش‌بینی شده است.

نظافتی افزود: برای ۲۳ شبه هوایی نیز دو میلیون ۶۶۰ هزار تا دو میلیون ۸۱۰ هزار تومان در نظر گرفته شده است.

به گفته وی، همچنین برخلاف سال‌های گذشته که مردم برای اعزام منتظر قرعه‌کشی سازمان بودند، امسال مراسم قرعه‌کشی حذف و تمامی ثبت‌نام کنندگان می توانند برای سفر به کربلا پس از انجام مراحل ثبت‌نام در سایت سازمان به کربلا سفر کنند.

نظافتی گفت: با توجه به برنامه‌ریزی‌های انجام گرفته، مردم می‌توانند ظرف چند روز آینده بر اساس دستورالعملی که اعلام خواهد شد، نام‌نویسی کنند.

نگین متین

من نگین متین اقدم عضو هیئت مدیره شرکت بینش فراگیر ارک سفر و دارای مدرک کارشناسی ارشد اکوتوریسم و کارشناسی مدیریت جهانگردی از دانشگاه تبریز هستم. عاشق سفر و طبیعت هستم به همین دلیل علاقه داشتم رشته‌ام و کارم هم مرتبط با سفر باشه و عمده فعالیت‌هام در زمینه گردشگری هست. اولین فعالیت گردشگری‌ام رو در سال 92 با تولید محتوای گردشگری در ضمیمه گردشگری سفرنامه ارک شروع کردم و بعدها فعالیت‌ام رو در وب سایت تخصصی گردشگری ارک توریسم، نشریه گردشگری کوله پشتی، اجرای رویدادهای گردشگری و پروژه‌ی یک دقیقه با تبریز ادامه دادم و راهنمای رسمی سازمان میراث فرهنگی استان آذربایجان شرقی هستم. کسب و کار ما با عنوان ارک توریسم از سال 93 راه اندازی شد و من به تولید محتوای گردشگری به زبان‌های فارسی، ترکی استانبولی و انگلیسی در این وب سایت 5زبانه می‌پردازم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.