با بزرگترین شهر خشتی جهان آشنا شوید

چان چان شهری در کشور پرو است که تا پیش از ورود آمریکایی ها به این نواحی، بزرگترین شهر این منطقه بوده است. این شهر بسیار گسترده و خشتی است که توسط چیمو (Chimo) در حدود ۸۵۰ سال پیش از میلاد ساخته شده و تا زمانی که توسط امپراتوری اینکا در ۱۴۷۰ تسخیر شد پابرجا باقی ماند.

بناهای شهر چان چان از آجر یا خشت خام ساخته شده و غالبا با تزئینات و پیرایه ‌هایی با نقوش برجسته و تقریبا نزدیک به سبک عربی مزین شده بودند.

مرکز شهر چان چان شامل تعدادی قلعه و استحکامات بوده که اتاق‌هایی برای تشریفات، تالارهای تدفین و معابد را در برمی‌گرفتند. برآوردها نشان می‌دهد حدود ۳۰٫۰۰۰ نفر در این شهر زندگی می کرده اند.

چان‌چان (1)

چان‌چان (2)

چان‌چان (4)

چان‌چان (5)

چان‌چان (6)

چان‌چان (7)

چان‌چان (8)

چان‌چان (9)

اسماء بهتاش

من اسماء بهتاش، رئیس هیئت مدیره شرکت بینش فراگیر ارک سفر هستم. دوره کارشناسی رو در رشته مدیریت جهانگردی و دوره کارشناسی ارشد رو در رشته اکوتوریسم دانشگاه تبریز گذروندم. از اوایل تحصیلم به مباحث گردشگری علاقمند شدم و تصمیم گرفتم علاوه بر تحصیل، در این زمینه فعالیت کنم. از این رو، تصمیم خودم رو با تولید محتوای گردشگری برای ضمیمه گردشگری سفرنامه ارک عملی کردم. همچنین به عنوان سردبیر نشریه کوله پشتی، فصلنامه تخصصی گردشگری انجمن علمی جغرافیا و گردشگری دانشگاه تبریز، در کنار هم‌تیمی‌های خوش ذوقم بودم. از سال ۱۳۹۳، کسب و کار ما با عنوان ارک توریسم، وب‌سایت تولید محتوای تخصصی گردشگری، راه اندازی شد. من به مباحث فرهنگی علاقه‌مندم و در مورد فرهنگ تبریز در ارک توریسم می‌نویسم. به زبان‌های فارسی، انگلیسی و ترکی استانبولی مسلطم. راهنمایی تور و اجرای رویدادهای گردشگری از دیگر فعالیت‌های مورد علاقه‌ام هست. از سال ۱۳۹۶ نیز در پروژه یک دقیقه با تبریز با هدف تولید محتوای ویدیویی برای شهر زیبای تبریز همکاری می‌کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.