کوه آتشین رامهرمز یکی از محل های شگفت انگیز ایران می باشد که در جاده رامهرمز به رود زرد و در مسیر خیجه بعداز روستای گنبد لران قراردارد که در تمام شبانه روز می سوزد و مردم به این “محل آتشکوه” می گویند. کوه آتشین یک جاذبه کم نظیر است که قطعا از شنیدن و دیدن آن شگفت زده می شوید. روشنی آتش این کوه در تاریکی شب جلوه زیبایی به منطقه می دهد، به گونه ای که تا به حال توانسته گردشگران زیادی را در ساعات شب به سوی خود بکشاند و به یکی از جاذبه‌های عجیب گردشگری استان خوزستان تبدیل شود.

agnm0wpyu1qoanvaggt

تشکوه در شرق شهرستان رامهرمز در فاصله ۶ کیلومتری روستای ماماتین در جاده رامهرمز ــ ابوالفارس واقع شده است. به گفته کارشناسان زمین شناسی دلیل شعله ور شدن آتش کوه گوگرد موجود در زمین و متصاعد شدن گاز طبیعی از عمق زمین به سطح است. گازهای هیدرکربوری از لایه های مختلف زمین عبور می کنند و از هر درز و شکافی در سطح زمین به بیرون شعله ور می شوند به طوری که در شب نور سوختن این گاز بیشتر دیده می شود.

0.796176001285604180_irannaz_com

مسئله قابل توجه برای گردشگران این است که در مجاورت کوه آتشین رامهرمز به دلیل وجود گاز متصاعد شده در هوا نمی توان آتش دیگری روشن کرد. جالب این است که گردشگران برای رسیدن به این منطقه از مردم استان کمک می گیرند چون هیچ تابلویی برای نشان دادن این جاذبه گردشگری و نفتی خوزستان وجود ندارد. شاید دیده باشید کوه هایی که دارای چشمه های آب هستند اما این کوه، به جای چشمه آب، چشمه آتش دارد و بسیار زیبا و شگفت انگیز است.

دیدگاه خود را بنویسید


Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.