وقتی کسی اسم ساحل را می آورد احتمالا همه ی ما ساحلی با شن های قهوه ای و یا کرم را به یاد می آوریم. اما مکان های شگفت انگیزی مثل ساحل صدفی روی این کره خاکی وجود دارد که ممکن است با تصورات ما خیلی فرق داشته باشند. همین چیزهاست که دنیا را به جای خوبی برای زندگی کردن تبدیل می کند .

یادتان هست وقتی که کوچک بودیم چقدر دوست داشتیم که یک کلکسیون صدف داشته باشیم؟ اگر هنوز هم از این کار لذت می برید می توانید به ساحل صدفی استرالیا سفر کنید و تا آنجایی که می توانید صدف جمع کنید.

1410019992176_wps_27_DBCNRA_Shell_Beach_at_Sha ,Y

به طور کلی شن و ماسه هر ساحل بستگی به موادی دارد که موج های آن منطقه با خودشان حمل کرده اند و یا به آن برخورد می کنند. چیزهایی مثل :سنگ ها، مرجان ها ،صدف ها و حتی شیشه ها.

ساحل “شل بیچ” در خلیج شارک استرالیا، محل تجمع میلیون‌ها تن صدفی است که به دلیل کم عمق بودن منطقه در آنجا زندگی می‌کنند و عمق تجمع این صدف‌ها در برخی مکان‌های این ساحل ۱۲۰ کیلومتری به ۱۰ متر نیز می‌رسد.

Shell-Beach5

آب این ساحل بسیار شور است و این باعث شده این صدف ها که بدون کنترل تکثیر میشوند توسط شکارچیان طبیعی خودشان بسیار شکار شوند و فراوانی این نرم تنان باعث شده سواحل با صدف آنها پر شود و این صحنه فوق العاده زیبا را خلق کند.

16733km_WA_21_Shell_beach

دیدگاه خود را بنویسید


Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.