چشم انداز رویایی ساحل صدفی در استرالیا

وقتی کسی اسم ساحل را می آورد احتمالا همه ی ما ساحلی با شن های قهوه ای و یا کرم را به یاد می آوریم. اما مکان های شگفت انگیزی مثل ساحل صدفی روی این کره خاکی وجود دارد که ممکن است با تصورات ما خیلی فرق داشته باشند. همین چیزهاست که دنیا را به جای خوبی برای زندگی کردن تبدیل می کند .

یادتان هست وقتی که کوچک بودیم چقدر دوست داشتیم که یک کلکسیون صدف داشته باشیم؟ اگر هنوز هم از این کار لذت می برید می توانید به ساحل صدفی استرالیا سفر کنید و تا آنجایی که می توانید صدف جمع کنید.

1410019992176_wps_27_DBCNRA_Shell_Beach_at_Sha ,Y

به طور کلی شن و ماسه هر ساحل بستگی به موادی دارد که موج های آن منطقه با خودشان حمل کرده اند و یا به آن برخورد می کنند. چیزهایی مثل :سنگ ها، مرجان ها ،صدف ها و حتی شیشه ها.

ساحل “شل بیچ” در خلیج شارک استرالیا، محل تجمع میلیون‌ها تن صدفی است که به دلیل کم عمق بودن منطقه در آنجا زندگی می‌کنند و عمق تجمع این صدف‌ها در برخی مکان‌های این ساحل ۱۲۰ کیلومتری به ۱۰ متر نیز می‌رسد.

Shell-Beach5

آب این ساحل بسیار شور است و این باعث شده این صدف ها که بدون کنترل تکثیر میشوند توسط شکارچیان طبیعی خودشان بسیار شکار شوند و فراوانی این نرم تنان باعث شده سواحل با صدف آنها پر شود و این صحنه فوق العاده زیبا را خلق کند.

16733km_WA_21_Shell_beach

نگین متین

من نگین متین اقدم عضو هیئت مدیره شرکت بینش فراگیر ارک سفر و دارای مدرک کارشناسی ارشد اکوتوریسم و کارشناسی مدیریت جهانگردی از دانشگاه تبریز هستم. عاشق سفر و طبیعت هستم به همین دلیل علاقه داشتم رشته‌ام و کارم هم مرتبط با سفر باشه و عمده فعالیت‌هام در زمینه گردشگری هست. اولین فعالیت گردشگری‌ام رو در سال 92 با تولید محتوای گردشگری در ضمیمه گردشگری سفرنامه ارک شروع کردم و بعدها فعالیت‌ام رو در وب سایت تخصصی گردشگری ارک توریسم، نشریه گردشگری کوله پشتی، اجرای رویدادهای گردشگری و پروژه‌ی یک دقیقه با تبریز ادامه دادم و راهنمای رسمی سازمان میراث فرهنگی استان آذربایجان شرقی هستم. کسب و کار ما با عنوان ارک توریسم از سال 93 راه اندازی شد و من به تولید محتوای گردشگری به زبان‌های فارسی، ترکی استانبولی و انگلیسی در این وب سایت 5زبانه می‌پردازم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.