برگزاری پنجمین اجلاس روسای دانشگاه های منطقه قفقاز در دانشگاه تبریز

رییس دانشگاه تبریز ، از برگزاری پنجمین اجلاس روسای دانشگاه های منطقه قفقاز با حضور هفتاد رییس دانشگاه از کشورهای منطقه طی روزهای ۲۸ و ۲۹ اردیبهشت ماه سال جاری در این دانشگاه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تبریز ، دکتر محمدرضا پورمحمدی، گسترش همه جانبه دیپلماسی علمی در بین دانشگاه های منطقه را از جمله اهداف این اجلاس بیان کرد و افزود: با توجه به نقش فعال و محوری این دانشگاه در اتحادیه های منطقه ای و بین المللی، پنجمین اجلاس به میزبانی دانشگاه تبریز برگزار می شود.

وی، در ادامه با بیان اینکه اجلاس پنجم در سه محور اصلی با موضوعات “نهادینه نمودن مدیریت آموزشی مدرن درجهت توسعه سیستمهای دانشگاهی”، “بررسی معضلات ارزیابی مدارک دانشگاهی بین دانشگاه های عضو اتحادیه” و راهکارهای موجود” و “بررسی مشکلات بیماری های واگیردار و اهدای اعضای بدن ما بین کشورهای منطقه” برگزار خواهد شد، یادآور شد: “لزوم گسترش همکاری های دانشگاهی در زمینه های مختلف علمی و فرهنگی برای تثبیت توازن قدرت منطقه ای در سطح بین الملل، گسترش تعامل دانشگاه ها و ملتهای منطقه بافرهنگ و تاریخ و میراث مشابه در راستای تقویت امنیت و صلح و ثبات منطقه ای و جهانی”، “لزوم آشنایی نسل جدید از فرهنگ کشورهای دارای پیشینه مشترک به منظور استمرار توسعه و بسط روابط میان جوانان و دانشجویان دانشگاه ها و کشورهای منطقه” و “اجرای جشنواره های علمی، فرهنگی و ورزشی دانشجویی به منظورایجاد رقابت علمی و فرهنگی ورزشی” از دیگر محورهای فرعی این اجلاس می باشد.

دکتر پورمحمدی اضافه کرد: دبیرکل دفتر رییس جمهور کشور ترکیه، وزرای آموزش عالی، آموزش و پرورش وبهداشت و درمان کشورهای منطقه و معاون رییس جمهور کشور آذربایجان از میهمانان ویژه این اجلاس هستند.

اسماء بهتاش

من اسماء بهتاش، رئیس هیئت مدیره شرکت بینش فراگیر ارک سفر هستم. دوره کارشناسی رو در رشته مدیریت جهانگردی و دوره کارشناسی ارشد رو در رشته اکوتوریسم دانشگاه تبریز گذروندم. از اوایل تحصیلم به مباحث گردشگری علاقمند شدم و تصمیم گرفتم علاوه بر تحصیل، در این زمینه فعالیت کنم. از این رو، تصمیم خودم رو با تولید محتوای گردشگری برای ضمیمه گردشگری سفرنامه ارک عملی کردم. همچنین به عنوان سردبیر نشریه کوله پشتی، فصلنامه تخصصی گردشگری انجمن علمی جغرافیا و گردشگری دانشگاه تبریز، در کنار هم‌تیمی‌های خوش ذوقم بودم. از سال ۱۳۹۳، کسب و کار ما با عنوان ارک توریسم، وب‌سایت تولید محتوای تخصصی گردشگری، راه اندازی شد. من به مباحث فرهنگی علاقه‌مندم و در مورد فرهنگ تبریز در ارک توریسم می‌نویسم. به زبان‌های فارسی، انگلیسی و ترکی استانبولی مسلطم. راهنمایی تور و اجرای رویدادهای گردشگری از دیگر فعالیت‌های مورد علاقه‌ام هست. از سال ۱۳۹۶ نیز در پروژه یک دقیقه با تبریز با هدف تولید محتوای ویدیویی برای شهر زیبای تبریز همکاری می‌کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.