جنگل های بامبو ژاپن

جنگل بامبو در شهر کیوتو (Kyoto) یکی از زیباترین جنگل های طبیعی جهان است. آراشی یاما (Arashiyama) منطقه ای در حومه غربی کیوتو (Kyoto) در ژاپن است که به عنوان یک منطقه تفریحی و یکی از جاذبه های گردشگری ژاپن، نام و آوازه بلندی دارد.

 بامبو یا بامبوخوش‌شانس معروف است در واقع اصلا از خانواده نی‌ها یا خیزران‌ها نیست و از تیره Dracaena است با نام علمی Dracaena sanderiana و به اسامی تجاری دیگری مانند دراسینای روبانی، بلژیکی همیشه سبز، یا گیاه روبانی و بالاخره بامبو خوش‌شانس شناخته می‌شود.

جنگل بامبوی آراشی یاما به یکی از محل های محبوب گردشگران تبدیل می شود.این جنگل با مساحتی بالغ بر ۱۵ کیلومتر مربع، یکی از گنجینه های ملی ژاپن به شمار می رود.

ترکیب صدای به هم خوردن ساقه های غول پیکر بامبو و صدای زوزه باد، در کنار رقص نور و سایه یک سمفونی زیبا را به وجود می آورد.جذابیت این جنگل نه تنها به دلیل درختان بلند و سرسبز بامبو است بلکه به دلیل صدای خاصی است که با وزش باد از بین این درختان به گوش می رسد.

یک مسیر پیاده روی به سمت این جنگل مسحور کننده وجود دارد و تقریباً با نیم ساعت پیاده وری می توان از کیوتو – که زمانی پایتخت ژاپن بوده – به این جنگل رسید.مسیرهای پیاده روی که از داخل این جنگل باشکوه عبور می کند، یک فضای خوب و رویایی برای پیاده روی و دوچرخه سواری در اختیار گردشگران و مردم محلی قرار می دهد.در دو طرف این مسیر، ساقه های خشک و قطعات کنده شده بامبو قابل مشاهده است.

این جنگل در هر فصلی زیبایی خاص خود را دارد اما یک نکته که باید به آن توجه کنید فصل شکوفه دهی و فصل پاییز درختان است که بسیار زیباست. به هر حال دیدن مکانی ۱۵ کیلومتر مربع مساحت می تواند در چنین فصل هایی حیرت انگیز باشد.

این مکان دیدنی از زیباترین جاهایی است که می توانید درختان بلند قامت با نظمی خاص را در آن مشاهده کنید! در واقع شما می توانید به عنوان یک گردشگر واقعی اوقات خوشی در بین این درختان داشته باشید. اگر دید تیز بینی داشته باشید می توانید مناظر جذابی از این جنگل را شکار کنید.

بامبو ژاپن

بامبو

بامبو1

بامبو2

بامبو3

جنگل بامبو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.