بزرگترین خانه سفالی جهان

این خانه بزرگترین خانه سفالی جهان است که در یک روستای کوهستانی به نام Villa de Leyva در کلمبیا واقع شده است. این خانه تماما با خاک رس پخته شده، ساخته شده است و اطرافش را زمین های کشاورزی سر سبز و زیبا در بر گرفته اند. این خانه ساخته دست معماری ۶۴ ساله به نام Octavio Mendoza است که حدود ۱۴ سال پیش ساخته شده است .

خانه سفالی

گفتنی است، معمار ۶۴ ساله این خانه که خود او در این خانه زندگی میکند اعلام کرده که مساحت این خانه در حدود ۵ هزار و ۴۰۰ فوت مربع میباشد و میتواند به عنوان بزرگترین شی ساخته شده از سفال در دنیا شناخته شود.

خانه سفالی

خانه سفالی

او هدف از این کار را بهرهگیری از عناصر موجود در طبیعت برای ایجاد زندگی راحت در انسانها معرفی کرده است.از جمله قابلیتهای این خانه که حتی بیشتر اشیا درون آن از جنس سفال هستند میتوان وجود پنلهای خورشیدی برای تامین حرارت و روشنایی را نام برد.

Ceramic-House-Columbia-inside

این خانه دو طبقه دارای تمام امکانات برای زندگی یک خانواده است و معمار آن از خاک رس مایل به قهوهای موجود در بیابانهای کشور کلمبیا به عنوان مواد اولیه در ساخت آن استفاده کرده است. در حال حاضر گردشگران ازمناطق مختلف دنیا از این خانه بازدید میکنند.

نگین متین

من نگین متین اقدم عضو هیئت مدیره شرکت بینش فراگیر ارک سفر و دارای مدرک کارشناسی ارشد اکوتوریسم و کارشناسی مدیریت جهانگردی از دانشگاه تبریز هستم. عاشق سفر و طبیعت هستم به همین دلیل علاقه داشتم رشته‌ام و کارم هم مرتبط با سفر باشه و عمده فعالیت‌هام در زمینه گردشگری هست. اولین فعالیت گردشگری‌ام رو در سال 92 با تولید محتوای گردشگری در ضمیمه گردشگری سفرنامه ارک شروع کردم و بعدها فعالیت‌ام رو در وب سایت تخصصی گردشگری ارک توریسم، نشریه گردشگری کوله پشتی، اجرای رویدادهای گردشگری و پروژه‌ی یک دقیقه با تبریز ادامه دادم و راهنمای رسمی سازمان میراث فرهنگی استان آذربایجان شرقی هستم. کسب و کار ما با عنوان ارک توریسم از سال 93 راه اندازی شد و من به تولید محتوای گردشگری به زبان‌های فارسی، ترکی استانبولی و انگلیسی در این وب سایت 5زبانه می‌پردازم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.