خبرگزاری ارک: رییس جمهوری با حضور در مجموعه فرهنگی – تاریخی مقبره الشعرای تبریز، بر مزار شاعر نامور آذربایجان محمدحسین بهجت تبریزی ملقب به شهریار حاضر شد و با قرائت فاتحه یاد و خاطره این شاعر پرآوازه را گرامی داشت.

 نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی شامگاه چهارشنبه در دفتر یادبود این شاعر بزرگ نوشت: احترام به شعرا و فرهیختگان این مرز و بوم جزو ارزش‌ها و فرهنگ اسلامی – ایرانی ماست، چه خوب که مقبره‌ جمع بزرگی از شعرا و عرفا در یک جا جمع شده‌ است به امید آنکه ملت فرهنگ‌دوست ما بتوانند به فرهنگ این مرز و بوم تعالی ببخشند.

در این بازدید که دکتر علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، رییس‌ جمهوری را همراهی می‌کرد، از طرح توسعه و بازسازی این مجموعه تاریخی – فرهنگی خبر داد.
همچنین دکتر صادق نجفی شهردار تبریز، با ارایه گزارشی از چشم انداز عمرانی مجموعه مقبره الشعرا، این مجموعه را از دغدغه‌های قدیمی  و فرهنگی شهروندان شهروندان تبریزی خواند و گفت:  با واگذاری مجموعه‌ی فرهنگی، ادبی و تاریخی مقبره‌الشعرا به شهرداری، روند بهسازی این مجموعه بی‌نظیر، که در سالیان اخیر، با وقفه هایی مواجه بود، با هدف قرار دادن ایجاد یک مجموعه نفیس تاریخی و فرهنگی، به طور پرشتاب پیش می‌رود.

 

 

 

 

 

 

 

 

دسته بندی ها : اخبار گردشگری

دیدگاه خود را بنویسید


Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.