از چهار یوزپلنگ آسیایی در پناهگاه حیات وحش دره انجیر تصویربرداری شد

پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران: نیروهای یگان محیط زیست شهرستان اردکان اوایل فروردین ماه سال جاری جهت بررسی وضعیت یوزپلنگ آسیایی در پناهگاه حیات وحش دره انجیر با همکاری انجمن یوزپلنگ ایرانی اقدام به کارگزاری دوربین تله ای در این منطقه نمودند.

رییس اداره محیط زیست اردکان در این باره گفت: به همین منظور محیط بانان جواد شکوهی و علی محمد غلامی با شناختی که از منطقه داشته اند پس از ردیابی مسیرهای تردد و نقاط احتمالی حضور یوزها، دو دوربین تله ای در دو نقطه از پناهگاه به فاصله حدود ۳۰ کیلومتر از یکدیگر نصب نمودند.

مرتضی عزیزی اظهار داشت: پس از گذشت حدود ۵۰ روز، در بازبینی حافظه دوربین ها تصاویر زیبایی از ۴ یوزپلنگ آسیایی به ثبت رسید که سه یوزپلنگ آسیایی در کنار یکدیگر و یک یوز نیز بصورت تکی در مقابل دوربین حاضر شده اند.

نکته جالب توجه اینجاست که سه یوزپلنگ آسیایی که همراه هم بوده و به احتمال بسیار زیاد سه برادر هستند درست در مقابل دوربین نصب شده روی زمین خوابیده و به استراحت می پردازند.

یوزپلنگ  (1)
یوزپلنگ  (4)

یوزپلنگ آسیایی

اسماء بهتاش

من اسماء بهتاش، رئیس هیئت مدیره شرکت بینش فراگیر ارک سفر هستم. دوره کارشناسی رو در رشته مدیریت جهانگردی و دوره کارشناسی ارشد رو در رشته اکوتوریسم دانشگاه تبریز گذروندم. از اوایل تحصیلم به مباحث گردشگری علاقمند شدم و تصمیم گرفتم علاوه بر تحصیل، در این زمینه فعالیت کنم. از این رو، تصمیم خودم رو با تولید محتوای گردشگری برای ضمیمه گردشگری سفرنامه ارک عملی کردم. همچنین به عنوان سردبیر نشریه کوله پشتی، فصلنامه تخصصی گردشگری انجمن علمی جغرافیا و گردشگری دانشگاه تبریز، در کنار هم‌تیمی‌های خوش ذوقم بودم. از سال ۱۳۹۳، کسب و کار ما با عنوان ارک توریسم، وب‌سایت تولید محتوای تخصصی گردشگری، راه اندازی شد. من به مباحث فرهنگی علاقه‌مندم و در مورد فرهنگ تبریز در ارک توریسم می‌نویسم. به زبان‌های فارسی، انگلیسی و ترکی استانبولی مسلطم. راهنمایی تور و اجرای رویدادهای گردشگری از دیگر فعالیت‌های مورد علاقه‌ام هست. از سال ۱۳۹۶ نیز در پروژه یک دقیقه با تبریز با هدف تولید محتوای ویدیویی برای شهر زیبای تبریز همکاری می‌کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.