شهرستان اهر با داشتن طبیعتی دلنشین و زیبا مقصد مناسبی برای سفرهای تابستانی به شمار می رود. در شرق اهر سه تالاب وجود دارد که عبارتند از تالاب یوسفلو، تالاب دیبسیز و تالاب قوچ گلی. در این مطلب تالاب‌های اهر را برای شما معرفی خواهیم کرد.

تالاب یوسفلو:

این تالاب در ضلع شمالی جاده اهر – مشگین شهر و در نزدیکی روستایی به همین نام در شمال شامی واقع شده است. تالاب یوسفلو یک تالاب دائمی بوده که مورد استفاده پرندگان مهاجر آبزی قرار می گیرد.

تالاب‌های اهر

تالاب دیبسیز:

تالاب دیبسیز در ۲۵ کیلومتری شرق اهر و نزدیکی روستای قشلاق شاهوردی واقع شده است که آن را در سال های اخیر دستکاری کرده و تبدیل به سد کوچک کرده اند.این تالاب نیز نیزاری و دایمی بوده که مورد استفاده پرندگان مهاجر آبزی قرار می گیرد. آب سدی که اخیرا با ایجاد دیواره خاکی ساخته شده است، مورد مصرف کشاورزی قرار می گیرد. تالاب دیبسیز گستره ای شمالی جنوبی دارد و طول آن در حدود ۵۰۰ متر و عرض آن ۳۰۰ متر است. ارتفاع تالاب از سطح دریا در حدود ۱۳۶۰ متر است.

تالاب‌های اهر

تالاب قوچ گلی:

تالاب قوچ گلی نیز یکی از تالاب‌های اهر است در ارتفاعات قوشاداغ و در مسیر قله قوشاداغ واقع است. این تالاب در ارتفاع ۲۵۰۰ متری قرار گرفته و راه سازی های اخیر، آن را در معرض نابودی قرار داده است.

ghosha-dagh-ahar (3)-1405580321

دسته بندی ها : آذربایجان شرقی

دیدگاه خود را بنویسید


Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.