نقاشی‌هایی که تنها زیر باران قابل رویت هستند!

پرگراین کوک (Peregrine Chuch)، هنرمند خیابانی مستقر در سیاتل، مجموعه‌ای از آثار منحصر به فرد را به وجود آورده که “هنرهای بارانی” نامیده می‌شود. این هنرمند خلاق با هدف ایجاد لبخند و سرگرمی مردم در روزهای بارانی، با استفاده از پوشش هیدروفوبیک این آثار زیبا را خلق کرد.

همانند ورژن جدید و مدرن جوهر نامرئی، پوشش سوپرهیدروفوبیک نیز می‌تواند هنرهای پنهان خیابانی را پدید آورد که تا زمان مرطوب شدن، قابل رویت نیستند. جالب است که این مواد به طور کامل غیرسمی و سازگار با محیط هستند ولی متاسفانه طی ۴ ماه الی ۱ سال کم کم از بین می‌روند.

لازم به ذکر است که سیاتل یک شهرستان پربارش است. این نوع خاص نقاشی نیز تنها هنگام باران و یا خیس شدن دیده می‌شود. به همین دلیل این شهر زیبا چنین هنری را در خود جای داده است.

هنرهای بارانی (1)

هنرهای بارانی (2)

هنرهای بارانی (3)

هنرهای بارانی (4)

هنرهای بارانی (5)

هنرهای بارانی (7)

اسماء بهتاش

من اسماء بهتاش، رئیس هیئت مدیره شرکت بینش فراگیر ارک سفر هستم. دوره کارشناسی رو در رشته مدیریت جهانگردی و دوره کارشناسی ارشد رو در رشته اکوتوریسم دانشگاه تبریز گذروندم. از اوایل تحصیلم به مباحث گردشگری علاقمند شدم و تصمیم گرفتم علاوه بر تحصیل، در این زمینه فعالیت کنم. از این رو، تصمیم خودم رو با تولید محتوای گردشگری برای ضمیمه گردشگری سفرنامه ارک عملی کردم. همچنین به عنوان سردبیر نشریه کوله پشتی، فصلنامه تخصصی گردشگری انجمن علمی جغرافیا و گردشگری دانشگاه تبریز، در کنار هم‌تیمی‌های خوش ذوقم بودم. از سال ۱۳۹۳، کسب و کار ما با عنوان ارک توریسم، وب‌سایت تولید محتوای تخصصی گردشگری، راه اندازی شد. من به مباحث فرهنگی علاقه‌مندم و در مورد فرهنگ تبریز در ارک توریسم می‌نویسم. به زبان‌های فارسی، انگلیسی و ترکی استانبولی مسلطم. راهنمایی تور و اجرای رویدادهای گردشگری از دیگر فعالیت‌های مورد علاقه‌ام هست. از سال ۱۳۹۶ نیز در پروژه یک دقیقه با تبریز با هدف تولید محتوای ویدیویی برای شهر زیبای تبریز همکاری می‌کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.