نخستین گواهی نامه در رشته چوب سوز به علی اکبر نصرآبادی اعطا شد

نخستین گواهی نامه در رشته نقاشی با تکنیک چوب سوز به علی اکبر نصر آبادی اهدا شد.

شورای ارزشیابی هنرمندان، ‌نویسندگان و شاعران کشور در جلسه اخیر خود با بررسی آثار علی اکبر نصر آبادی و به استناد متمم آیین نامه مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی گواهی نامه درجه دو در رشته نقاشی با تکنیک چوب سوز را به وی اعطا کرد.

 این گواهی نامه به امضای نمایندگان ‌وزارت فرهنگ و ارشاد و اسلامی، معاونت توسعه مدیریت و نظارت راهبردی رئیس جمهور و وزارت علوم و تحقیقات و فن آوری و در نهایت به امضای علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی رسید و به نصرآبادی اعطا شد.

16-1

این نخستین بار است که چنین گواهی نامه ای برای نقاشی با تکنیک چوب سوز به یکی از هنرمندان این رشته اعطا می شود. علی اکبر نصر آبادی فارغ التحصیل معماری است و تا کنون ۸۳ نمایشگاه در ایران و کشورهای دیگر دنیا برگزار کرده است.

تکنیک چوب سوز از جمله تکنیک های نقاشی در دنیاست که برای اولین بار توسط علی اکبر نصرآبادی به ایران آورده شد. نصرآبادی که از سال های ژیش از انقلاب کار به شیوه چوب سوز را آغاز کرده است، در مدت زمان نقاشی با این تکنیک ابزارهای مختلف و شیوه های نوینی به این تکنیک نقاشی افزوده است و در حال حاضر به عنوان یکی از برجسته ترین اساتید تکنیک چوب سوز به شمار می رود.

او که نقاشی های خود با تکنیک چوب سوز را در کشورهای مختلف به نمایش گذاشته بود،‌نخستین بار پس از انقلاب در دومین و چهارمین نمایشگاه دوسالانه وزارت ارشاد – موزه هنرهای معاصر – شرکت و برای اولین بار با چاپ اثر در کتب منتشره آثار هنرمندان معاصر تکنیک چوبسوز را به ثبت رساند و تابلوهای او از سوی موزه هنر های معاصر در سال ۱۳۶۴ خریده شد و در حال حاضر در گنجینه موزه هنرهای معاصر نگهداری می شود.

اسماء بهتاش

من اسماء بهتاش، رئیس هیئت مدیره شرکت بینش فراگیر ارک سفر هستم. دوره کارشناسی رو در رشته مدیریت جهانگردی و دوره کارشناسی ارشد رو در رشته اکوتوریسم دانشگاه تبریز گذروندم. از اوایل تحصیلم به مباحث گردشگری علاقمند شدم و تصمیم گرفتم علاوه بر تحصیل، در این زمینه فعالیت کنم. از این رو، تصمیم خودم رو با تولید محتوای گردشگری برای ضمیمه گردشگری سفرنامه ارک عملی کردم. همچنین به عنوان سردبیر نشریه کوله پشتی، فصلنامه تخصصی گردشگری انجمن علمی جغرافیا و گردشگری دانشگاه تبریز، در کنار هم‌تیمی‌های خوش ذوقم بودم. از سال ۱۳۹۳، کسب و کار ما با عنوان ارک توریسم، وب‌سایت تولید محتوای تخصصی گردشگری، راه اندازی شد. من به مباحث فرهنگی علاقه‌مندم و در مورد فرهنگ تبریز در ارک توریسم می‌نویسم. به زبان‌های فارسی، انگلیسی و ترکی استانبولی مسلطم. راهنمایی تور و اجرای رویدادهای گردشگری از دیگر فعالیت‌های مورد علاقه‌ام هست. از سال ۱۳۹۶ نیز در پروژه یک دقیقه با تبریز با هدف تولید محتوای ویدیویی برای شهر زیبای تبریز همکاری می‌کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.