یک سال پس از ساخته شدن تندیس استاد شهریار  در تفرجگاه عینالی عملیات مقاوم سازی و پله بندی محوطه مقابل تندیس سنگی استاد شهریار برای زیباسازی و سهولت بازدید علاقمندان آغاز شد.

مدیرعامل سازمان توسعه و عمران عون بن علی شهرداری تبریز از محوطه سازی بزرگترین تندیس سنگی استاد شهریار در تفرجگاه عینالی خبر داد و گفت: سال گذشته روی یکی از صخره‌های بزرگ تفرجگاه عینالی بزرگترین تندیس استاد شهریار در قالب یک اثر سنگی رئال در ارتفاع ده متر توسط دو هنرمند تبریزی ساخته شده است که اثر ارزشمند و در نوع خود بی نظیر است.

مسعود برزگر جلالی با بیان اینکه این تندیس مورد اقبال شهروندان و گردشگران  قرار گرفته افزود: جهت جلوگیری از رانش احتمالی، عملیات مقاوم سازی شامل درزگیری درزهای اطراف تندیس با تزریق دوغاب سیمان، اجرای دیوار حایل در پای تندیس، همچنین پله بندی مقابل تندیس جهت سهولت بازدید علاقمندان شروع شده است و تا پایان فروردین ماه به اتمام خواهد رسید.

وی ادامه داد: وجود سنگ‌ها و صخره‌های داخل تفرجگاه عینالی فرصت خوبی برای خلق آثار هنری توسط هنرمندان کشورمان است که به تقویت جاذبه‌های فرهنگی و تاریخی تفرجگاه عینالی کمک خواهد کرد.

 

دسته بندی ها : اخبار گردشگری, تبریز

دیدگاه خود را بنویسید


Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.